Wczoraj wieczorem Ojciec Święty spotkał się z prezydentem Wenezueli Nicolasem Maduro Morosem. Jego wizyta miała charakter prywatny, tym niemniej wzbudziła ogromne zainteresowanie ze względu na bardzo skomplikowana sytuację, spowodowaną wielowymiarowym kryzysem w tym południowoamerykańskim kraju.

Znalazło to wyraz w opublikowanym przez Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej komunikacie. Czytamy w nim m.in., że spotkanie miało miejsce w kontekście niepokojącej sytuacji politycznej, społecznej i gospodarczej, jaką przeżywa ten kraj, co ma poważne konsekwencje dla codziennego życia wszystkich jego mieszkańców.

Tekst podkreśla również, że Ojciec Święty, któremu leży na sercu dobro wszystkich Wenezuelczyków, pragnął w ten sposób ofiarować swój dalszy wkład w instytucjonalne rozwiązanie kwestii wciąż otwartych i budować wzajemne zaufanie między wszystkimi stronami. Zachęcił do podjęcia z odwagą drogi szczerego i konstruktywnego dialogu, by złagodzić cierpienia ludzi, przede wszystkim ubogich, a także promować klimat odnowionej spójności społecznej, która pozwoli na spojrzenie z nadzieją na przyszłość narodu.

Oceń ten artykuł


źródło: RV

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.