Gość Niedzielny
W najnowszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” najważniejszym tematem jest bojaźń Boża, którą coraz częściej zastępuje bojaźń ludzka. – Rzadko dziś słyszymy o bojaźni Bożej. Z ambon dociera raczej nawoływanie, by nie bać się Boga – pisze ks. Tomasz Jaklewicz. Tygodnik porusza także temat zmiany warty w Białym Domu. – Z Białego Domu odchodzi laureat Pokojowej Nagrody Nobla. Zostawia Amerykę i świat w stanie wyjątkowego niepokoju – twierdzi Jacek Dziedzina. Znajdziemy także tekst Beaty Zajączkowskiej o Erytrei, która jest nazywana Koreą Północną Afryki.
Tygodnik Niedziela
Dla tygodnika „Niedziela” tematem numer jeden jest Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. – Na wzajemne relacje ekumeniczne Kościoła zachodniego i wschodniego nakładają się tysiącletnia oddzielna tradycja, kultura, polityka, ale przede wszystkim nabrzmiałe spory w łonie samego prawosławia – zaznacza Artur Stelmasiak. Na uwagę zasługuje artykuł ks. Marka Łuczaka o globalizacji i problemie migracji. W najbliższą niedzielę obchodzony będzie Dzień Migranta i Uchodźcy. Znajdziemy także podsumowanie Europejskiego Spotkania Młodych w Rydze. 
Przewodnik Katolicki
W najnowszym numerze przeczytamy obszerną rozmowę Szymona Bojdo z Anną Seniuk. – Dwa razy wadziłam się z Panem Bogiem tak strasznie, że aż zachrypłam na dwa dni. Zamknęłam się w samochodzie i krzyczałam – przyznaje aktorka. „Przewodnik” porusza również temat zamieszek, do których doszło w Ełku. Sprawie niechęci do obcych przyjrzał się Piotr Jóźwik. O Ester Hillesum, czyli „nieochrzczonej chrześcijance” pisze z kolei Joanna Mazur: „Nie przeszła zwyczajnej drogi do zbawienia. W Stwórcy znalazła inspirację do czynienia heroicznego dobra”. Natomiast jeśli szukacie sposobu na szczęście, to zdradzi wam go na łamach „Przewodnika” Maria Krzemień.
Tygodnik Powszechny
– Polityka zamkniętych granic prowadzi do śmierci, bólu i desperacji. To właśnie z Polski, jeszcze raz, powinno wyjść przesłanie solidarności – mówi Giusi Nicolini, burmistrzyni Lampedusy, podkreślając, że przed nowym pokoleniem stanie coraz więcej wyzwań, związanych także z migracją i ubóstwem. „Tygodnik” nie unika również tematów politycznych. Pod lupę bierze między innymi kryzys parlamentarny i postawę Marszałka Sejmu, Marka Kuchcińskiego. Ponadto ks. Andrzej Draguła zastanawia się, czy Jezus był uchodźcą, a Anna Bartosik przygląda się temu, jaki wpływ na poglądy polityczne mają nasze geny.
Przegląd prasy katolickiej
6 (100%) 1 ocen.Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.