Przegląd prasy katolickiej

Gość Niedzielny
Życie jest większe – na okładce „Gościa Niedzielnego” dobra nowina na Święta. – Wielkanoc przynosi pociechę, że śmierć nie jest ostatnim słowem na temat życia – podkreśla redakcja czasopisma. Odpowiedzi na „Tomaszowe pytania” szukają ks. Tomasz Jaklewicz oraz ks. Jerzy Szymik. Znajdziemy również tekst o Całunie Turyńskim oraz Chuście z Manopello. Czy można nazwać je „zdjęciami zmartwychwstałego”? Przeczytamy też artykuł o „cichym bohaterze”, czyli księdzu z Titanica, który utonął razem z innymi pasażerami.
Tygodnik Idziemy
Tygodnik „Idziemy” także zajmuje się głównie tematyką wielkanocną. – Z Medjugoria na Wielkanoc swoimi spostrzeżeniami jako wysłannika papieskiego dzieli się abp Henryk Hoser w rozmowie z Moniką Odrobińską. Abp Marek Jędraszewski pisze z kolei o tym, jakie wnioski dla współczesnego Kościoła płyną z opisu spotkania Chrystusa z uczniami w Emaus. Jacek Karnowski porusza z kolei temat poprawności politycznej w kontekście mówienia o imigrantach.
Tygodnik Niedziela
– Zmartwychwstanie Jezusa jest największym świadectwem Jego Bóstwa i prawdziwości Jego nauczania – pisze ks. Ireneusz Skubiś, honorowy redaktor naczelny „Niedzieli”. Poruszany jest również temat 90. urodzin Benedykta XVI. Z tej okazji z kard. Camillo Ruinim rozmawia Włodzimierz Rędzioch. Znajdziemy również quiz dotyczący Wielkanocy. Przeczytamy także tekst o Ogólnopolskiej Akademickiej Pielgrzymce Młodych na Jasną Górę.
Przewodnik Katolicki
„O Mediugorje bez emocji” pisze Tomasz Królak. – Jeśli Mediugorje naprawdę jest dziełem Bożym, to dlaczego powoduje tak potężną niepewność w samym Kościele? – pyta wiceprezes KAI. Ks. Mirosław Tykfer pisze z kolei o tym, jak „Benedykt XVI i Franciszek idą razem pod rękę”. Redaktor naczelny „Przewodnika” zwraca uwagę, że nauczanie obecnego papieża w żaden sposób nie kłóci się z tym, co mówił jego poprzednik. Znajdziemy również rozmowę Moniki Białkowskiej z Markiem Kamińskim, zdobywcą biegunów i podróżnikiem.
Tygodnik Powszechny
W najnowszym numerze „Tygodnika Powszechnego” znajdziemy „Przewodnik po Wielkanocy” Piotra Sikory. – Jeśli w tym czasie mamy coś do zrobienia, możemy działać wyciszając myśli: raczej przyjmując rzeczywistość i dostosowując się do niej niż forsując własną wizje – pisze Sikora. Przeczytamy również tekst Szymona Hołowni, który przyznaje szczerze: „Nie wiem, co bym wtedy krzyczał”, odnosząc się do „zagadki Barabasza”. Ks. Adam Boniecki zachęca z kolei, aby nie bać się zwątpienia i zadawania pytań.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze