Przegląd prasy katolickiej

  Gość Niedzielny
W najnowszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” przeczytamy komentarz Marcina Jakimowicza do ostatniego zamachu w Londynie. – Byłem na London Bridge na kwadrans przed tym, jak furgonetka wjechała w tłum, a islamiści zarzynali niewiernych, psując na chwilę rozbawionemu miastu imprezę – pisze autor. Ponadto przeczytamy podsumowanie XXI Spotkania Młodych na Lednicy. – Młodym nadal udaje się ściągać Ducha Świętego. Tam Go widać, słychać i czuć – pisze Barbara Gruszka-Zych. Bogumił Łoziński zajął się z kolei tematem finansowania organizacji LGBT z norweskich funduszy.
  Tygodnik Idziemy
O sensie obchodów uroczystości Bożego Ciała w tekście „Między kaplicą i ulicą” pisze ks. Henryk Zieliński. Ponadto znajdziemy wywiad z chrześcijaninem, który stanął oko w oko z Boko Haram. – Przeżyłem, żeby świadczyć – O cierpieniach chrześcijan z rąk muzułmanów w Nigerii opowiada Haliba Adamu w rozmowie z Radkiem Molendą. Monika Odrobińska zwraca z kolei uwagę, że alkohol pochłania w Polsce więcej ofiar niż zamachy terrorystyczne na Zachodzie. Autorka zastanawia się, czy istnieje jakieś remedium na alkoholowe problemy Polaków.
Tygodnik Niedziela
Tematem najnowszego numeru tygodnika „Niedziela” jest uroczystość Bożego Ciała. – Wyruszając z Najświętszym Sakramentem (…) na ulice naszych miast i wiosek, dajemy publicznie świadectwo wiary – pisze ks. Mateusz Frukacz. Redakcja „Niedzieli” podsumowuje również wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w Gruzji. Artur Stelmasiak podejmuje z kolei temat ekshumacji ciał ofiar katastrofy smoleńskiej. – Ekshumacje (…) pokazują dramat rodzin, ale także katastrofę najważniejszych instytucji polskiego państwa w 2010 r. Kto jest za to odpowiedzialny? – pyta Stelmasiak.
Przewodnik Katolicki
– Po stu latach od objawień fatimskich świętujemy ich rocznicę także w Polsce. Z tej okazji biskupi dokonują kolejnego już aktu poświęcenia Polski Niepokalanemu Sercu Maryi. To powtarzanie ma swój sens – pisze ks. Mirosław Tykfer, redaktor naczelny „Przewodnika”. Ponadto Joanna Mazur rozmawia z s. Bogną Młynarz o mistyce naszej codzienności. – Chrześcijaństwo jest religią relacji, a nie pustej pobożności. A mistyka to głęboka, naturalna relacja z Bogiem – podkreśla s. Młynarz. Anna Sosnowska pisze z kolei o niecodziennym liście do złodzieja. Czy kradzież pompki od roweru może być początkiem ciekawej historii i refleksji? Może!
Tygodnik Powszechny
– W polskich domach żyje 21 milionów zwierząt. Siedem milionów z nich to psy, a sześć milionów – koty. Polak i czworonóg idą przez życie noga w łapę – czytamy w najnowszym wydaniu „Tygodnika Powszechnego”. Znajdziemy również obszerny tekst Pawła Marczewskiego o polityce prorodzinnej prowadzonej przez polski rząd. Czy Polacy oczekują opieki, czy raczej preferują bardziej liberalną politykę? Sprawa jest dość paradoksalna. Znajdziemy również wątek misyjny. – Liczba katolików na kontynencie afrykańskim rośnie najszybciej na świecie. Co tamtejsza teologia daje Kościołowi? – pisze Zuzanna Radzik.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze