Przegląd prasy katolickiej

Gość Niedzielny
W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” przeczytamy komentarz do projektu korytarzy humanitarnych. – Jest dobra, godna i bezpieczna alternatywa dla procedury tzw. relokacji imigrantów. To tzw. korytarze humanitarne, dzięki którym moglibyśmy pomóc uciekającym przed wojną Syryjczykom – pisze Jacek Dziedzina. Ten sam autor porusza także temat planu dżihadystów wobec chrześcijaństwa na Bliskim Wschodzie, który sprowadzał się do wyeliminowania go z tamtych terenów. Przeczytamy również o meczecie w Abu Zabi, który otrzymał imię Maryi.
Tygodnik Idziemy
– Zależy nam na życiu. – Co można zrobić dla nastoletnich dziewczyn, które zaszły w nieplanowaną ciążę? Ważne, szczególnie przed wakacjami tematy, porusza Monika Odrobińska w rozmowie z Dorotą Napierałą, szefową fundacji Javani. Ponadto o tym, jak kura może być walutą i inne historie polskich misjonarzy, którzy pojawili się w Warszawie na wakacje, opisuje Monika Odrobińska. Przeczytamy także o kobietach, które misternie zdobiły sukienki Matki Bożej i szaty papieskie.
Tygodnik Niedziela
– Ratujmy Puszczę Białowieską przed „ekologami” – nawołuje na okładce redakcja tygodnika „Niedziela”. Temat podejmuje Sylwia Niedzielska, która w swoim tekście „Komu (nie) zależy na Puszczy Białowieskiej?” pisze: „do Internetu wyciekły ważne dokumenty, które nie pozostawiają wątpliwości co do tego, kto jest winny katastrofy ekologicznej w Puszczy Białowieskiej”. Znajdziemy też wspomnienie ks. Jana Kaczkowskiego, które przygotował ks. Marek Łuczak.
Przewodnik Katolicki
W najnowszym wydaniu „Przewodnika” przeczytamy rozmowę ks. Mirosława Tykfera z kard. Kevinem Farrellem na temat adhortacji „Amoris Laetitia”. – Celem papieża nie było rozpoczęcie rewolucji w Kościele czy zniekształcenie doktryny na temat małżeństwa i rodziny – podkreśla kard. Farrell. Tematem numeru jest jednak wspomnienie zmarłego niedawno o. Karola Meissnera. – Nie spoufalał się, ale unikał wyższości. Do grona jego bliższych przyjaciół należeli zarówno wybitni profesorowie, jak i ludzie prości – czytamy w najnowszym „Przewodniku”.
Tygodnik Powszechny
– Puszczę Białowieską zniszczy chciwość – czytamy na okładce „Tygodnika Powszechnego”. A w środku znajdziemy obszerne „rozmowy przy wycinaniu lasu”, które przygotował Błażej Strzelczyk. Marcin Napiórkowski pisze z kolei o szansach humanistów na znalezienie pracy po studiach. – Czy po humanistycznych studiach macie szansę na pracę? Ależ oczywiście – i to najciekawszą ze wszystkich – twierdzi autor. Stanisław Zasada w artykule „Religia upolityczniona” zastanawia się z kolei, czy Lech Kaczyński akceptowałby formę obchodów żałoby, która zamiast jednoczyć, dzieli społeczeństwo.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze