Przegląd prasy katolickiej

Gość Niedzielny
Na okładce najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” znajdziemy portret Heleny Kmieć – wolontariuszki misyjnej, która została zamordowana. – Wiedziała, że Boliwia to miejsce niebezpieczne. Tym bardziej chciała tam pojechać – czytamy. Agata Puścikowska z kolei przybliża czytelnikom ideę wolontariatu misyjnego. – Kim jest wolontariusz misyjny, czym się zajmuje, dlaczego wyjeżdża i dokąd? Czy taka posługa jest bezpieczna? – o tym przeczytacie w najnowszym wydaniu „Gościa”. Polecamy również rozmowę „o kwestiach bardzo wrażliwych” z prezydentem Andrzejem Dudą.
Tygodnik Niedziela
Helena Kmieć znalazła się również na okładce „Niedzieli”. – Kochała Boga, ludzi i życie. Pomagała wszystkim, którzy potrzebowali wsparcia – pisze Sylwia Niedzieska. Zdaniem autorki wolontariuszka ma teraz przed sobą nową misję. W niebie. Temat wrażliwości porusza Agnieszka Porzezińska. – Świat traktuje ludzi wrażliwych jak obce ciało (…), a wrażliwość to dar od Boga – podkreśla autorka. Ponadto znajdziemy wywiad ks. Zbigniewa Suchego z abp. Józefem Michalikiem. Rozmowa dotyczy polskich elit politycznych, kryzysu parlamentarnego oraz literatury faktu.
Przewodnik Katolicki
W najnowszym wydaniu „Przewodnika” nie zabrakło oczywiście tematu śmierci Heleny Kmieć. Znajdziemy artykuł Giorgio Berardelliego z „Vatican Insider” przetłumaczony przez o. Kaspra Kapronia OFM. Tematem numeru jest jednak spór o Komunię św. – Lekarstwo dla grzeszników czy nagroda dla świętych? – zastanawia się redakcja „Przewodnika”. Odpowiedzi próbuje udzielić ks. Mirosław Tykfer. O kontrowersyjnym projekcie artystycznym „Yolocaust” pisze z kolei Natalia Budzyńska. Godny uwagi jest też tekst Kamili Tobolskiej o małżeństwie, które zdecydowało się służyć Bogu w Afryce.
Tygodnik Powszechny
W kolejnym numerze „Tygodnika” przeczytamy komentarz ks. Adama Bonieckiego do ingresu nowego metropolity krakowskiego, abp. Marka Jędraszewskiego. – Można sobie wyobrazić, ile serca i przemyśleń włożył abp Jędraszewski w pierwsze słowa homilii skierowane do swoich diecezjan – pisze ks. Boniecki. Tematem numer jeden jest jednak w tym wydaniu „Tygodnika” wizyta Angeli Merkel w Polsce, do której dojdzie 7 lutego. – Problem wciąż polega na tym, że stosunków polsko-niemieckich na płaszczyźnie politycznej praktycznie nie ma. Nowy polski rząd powstał z kolan, ale w Niemczech nikt tego nie zauważył – podkreśla Klaus Bachmann.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze