Gość Niedzielny
– Naprotechnologia pomaga małżeństwom, które mają problemy z poczęciem dziecka. Poleciałem do USA, by poznać ludzi, którzy stoją za tą metodą – czytamy w tekście Jarosława Dydały, który przedstawia sylwetkę prof. Thomasa Hilgersa. Przeczytamy również rozmowę Bogumiła Łozińskiego z premier Beatą Szydło. – Nie jestem feministką – mówi otwarcie szefowa polskiego rządu. Ponadto Andrzej Grajewski przypomina postać „niezłomnego, skromnego, ale także samotnego” ks. Jerzego Popiełuszki.
Tygodnik Idziemy
– Biznes po Bożemu – Dlaczego katolików nie ma na szczycie listy najbogatszych Polaków? Co zrobić, żeby to zmienić? – pisze Monika Odrobińska. Ponadto „Z Dziedzińca Pogan na Dziedziniec Dialogu”, czyli co ma wspólnego biblijny Dziedziniec Pogan z warszawskim Dziedzińcem Dialogu? – wyjaśnia ks. prof. Waldemar Chrostowski. – Dołącz do nas – Jak możemy pomoc misjom? – wyjaśnia ks. Maciej Będziński. Anna Meetschen zastanawia się z kolei czy Austria wraca do chrześcijańskiej tożsamości?
Tygodnik Niedziela
W najnowszym numerze tygodnika „Niedziela” przeczytamy o Dniu Praw Rodziny, który obchodzony jest 22 października. – Człowiek, państwa i Europa stawiają wobec nas coraz to nowe wyzwania, dlatego konieczny jest powrót do nauczania społecznego Kościoła – pisze Łukasz Krzysztofka, przywołując wypowiedzi uczestników I Ogólnopolskiej Konferencji „Prawa rodziny – rdzeń współczesnej demokracji”. Znajdziemy również rozmowę z ks. Tomaszem Atłasem, dyrektorem Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce. To z okazji Tygodnia Misyjnego.
Przewodnik Katolicki
– Młodzi lekarze mogą wymusić zmiany – o proteście lekarzy rezydentów z Krzysztofem Krajewskim-Siudą, ekspertem ds. ochrony zdrowia rozmawia Marek Dłużniewski. Ponadto ks. Jarosław Czyżewski rozmawia z ze świecką misjonarką pracującą w Azji, Tricią Bolle. – W kościele w Azji stałam zawstydzona obok ludzi, którzy z powodu wiary stracili domy i pracę. W USA problemem jest to, że gdzieś jest słabwe WI-FI – mówi misjonarka. Z kolei Monika Białkowska i ks. Henryk Seweryniak rozmawiają o tym… kto trafi do piekła.
Tygodnik Powszechny
– Jeśli ja usłyszę, że w Gnieźnie odbywa się jakaś manifestacja antyuchodźcza, i że na to wybierają się moi księża, to mówię krótko: każdy, który tam pójdzie, będzie suspendowany – mówi prymas Polski abp Wojciech Polak w rozmowie z Błażejem Strzelczykiem. Warto znać jednak całą wypowiedź prymasa, który w tej samej rozmowie podkreśla, „że nie chodzi o zwyczajne otwarcie granic bez żadnej kontroli, ale mądrą, systemową pomoc, którą możemy i powinniśmy dać, i która nie będzie dla nas żadnym zagrożeniem”. Wywiad wzbudził spore kontrowersje. Wielu katolickich publicystów atakuje prymasa za jego wypowiedź.
Oceń ten artykuł


Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.