cof

Przegląd prasy katolickiej

Gość Niedzielny
Pod blokiem rodzą się marzenia – mówi Patryk Jaki w rozmowie z Bogumiłem Łozińskim. Wiceminister sprawiedliwości nawiązuje w ten sposób do zarzutów, jakie wysunęła wobec niego część publicystów, mówiąc, że polityk wychowywał się na zwykłym polskim podwórku, a teraz decyduje o kierunkach ustalanego prawa. Miłosz Kluba pisze z kolei o siostrze Dogan, która ratuje niewolnice seksualne z rąk tzw. Państwa Islamskiego.
Tygodnik Idziemy
– Rocznica odzyskania niepodległości przypomina nam również o tym, żeśmy ją kiedyś stracili – ostrzega ks. Henryk Zieliński w tekście „Jaka niepodległość?”. Ponadto „Strażnicy miejsc najświętszych” – dzięki nim możemy oglądać większość miejsc związanych z życiem Chrystusa. Mija bowiem 800 lat od chwili, w której sułtan Egiptu zaprosił franciszkanów do Ziemi Świętej – pisze o tym Irena Świerdzewska. Przeczytamy również o tym, jak polski Różaniec do Granic znalazł naśladowców w Europie.
Tygodnik Niedziela
Tematem numer jeden w najnowszym wydaniu tygodnika „Niedziela” jest Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. – Ponad 100 tys. chrześcijan ginie rocznie za wiarę w Chrystusa. Co 5 minut ponosi śmierć jeden chrześcijanin – pisze Witold Dudziński. Nie mniej istotnym tematem jest również rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Pisze o tym m. in. Artur Stelmasiak. – Świątynia Opatrzności Bożej doskonale wpisuje się w historię walki o wolność Polaków – uważa autor.
Przewodnik Katolicki
Warto zajrzeć w tym tygodniu do „Przewodnika Katolickiego” – przeczytamy w nim niezwykłą rozmowę Karoliny Krawczyk z s. Hatune Dogan, asyryjską zakonnicą, która wyrywa niewolnice z rąk ISIS. – Chrześcijanki są najdroższe, kosztują nawet dwa tysiące dolarów. (…) Ale dziewczynę można kupić już za paczkę papierosów – mówi zakonnica. Z kolei w „Teologii przy rosole” z lekkim przymrużeniem oka przeczytamy o… podróżach w czasie. Polecam też zajrzeć do rozmowy Joanny Mazur z dr. Richardem Harveyem, w której przeczytamy o żydach, którzy wierzą w Jezusa.
Tygodnik Powszechny
– Nienawiść i przemoc wobec obcych mają dziś w Polsce charakter systemowy, a nie incydentalny. Wielu z was chciałoby wierzyć, że to robią jacyś „oni” – inni, margines, chuligani. Ale to robicie wy. Także 11 listopada – pisze Marcin Napiórkowski, filozof i kulturoznawca. Czy rzeczywiście rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości zostanie wykorzystana do obudzenia w części społeczeństwa nacjonalistycznych instynktów? Na to trzeba jeszcze poczekać. Warto również zajrzeć do rozmowy Artura Sporniaka z ks. Grzegorzem Strzelczykiem pt. „Jezus woli ryzyko”.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze