Przegląd prasy katolickiej

Gość Niedzielny
W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” nowy redaktor naczelny, ks. Adam Pawlaszczyk przedstawia się czytelnikom we wstępniaku. – Drodzy i szanowni Czytelnicy, tym razem będzie trochę osobiście i nieco podniośle. A to dlatego, że w tym miejscu piszę po raz pierwszy – zaznacza ks. Pawlaszczyk. Agata Puścikowska komentuje z kolei opinie na temat akcji na Nanga Parbat, które przez kilka dni zdominowały media społecznościowe. – Przy okazji bohaterskiego działania polskich himalaistów na Nanga Parbat swoje pięć minut mieli też himalaiści internetowi – pisze dziennikarka tygodnika.
Tygodnik Idziemy
– Pilnować czy szukać? – nawrócenie pastoralne to porzucenie działań, które mają charakter zachowawczy na rzecz takich, które mają wymiar misyjny – o założeniach nowej ewangelizacji mówi abp Grzegorz Ryś w rozmowie z ks. Pawłem Kłysem. W numerze znajdziemy również odniesienie do głośnej sprawy na linii Polska – Izrael. – Czyj Holokaust? – dialog polsko-izraelski nie może dotyczyć suwerennych decyzji polskiego parlamentu – mówi minister Jarosław Sellin w rozmowie z Moniką Odrobińską.
Tygodnik Niedziela
Na okładce tygodnika „Niedziela” apel do parlamentarzystów: „Politycy, zatrzymajcie aborcję!”. Na ten i wiele innych tematów z abp. Henrykiem Hoserem rozmawia Paweł Zuchniewicz. – Rodzina jest niewątpliwie naszym zbawieniem doczesnym. Powinniśmy robić wszystko, żeby się rozwijała – podkreśla abp Hoser. Włodzimierz Rędzioch zapowiada z kolei wizytę prezydenta Erdogana u papieża Franciszka, która będzie miała miejsce 5 lutego.
Przewodnik Katolicki
– W dyskusjach wokół „Amoris laetitia” najczęściej pojawia się temat Komunii św. dla osób rozwiedzionych żyjących w nowych związkach. Małżeńska wierność schodzi raczej na dalszy plan. Tylko czy słusznie? I czy tego chciał papież? – zastanawia się ks. Mirosław Tykfer. Ponadto o tym, że trudna historia i kryzys mogą pokazać naszą siłę z Małgorzatą Dąbrowską rozmawia Magdalena Guziak-Nowak. Ks. Artur Stopka rozprawia się natomiast z popularnym stwierdzeniem, że „zdrówko jest najważniejsze”.
Tygodnik Powszechny
– Czy było warto? Po co? Każda śmierć w górach budzi natychmiast dyskusje na ten temat. Wspinaczem nie udało się jeszcze znaleźć dobrej odpowiedzi, może więc problem tkwi w pytaniach? – zastanawia się Marek Rabij. Przeczytamy również rozmowę Piotra Sikory z o. Kasprem Mariuszem Kaproniem, franciszkaninem pracującym w Boliwii. – W Polsce wielu zachwyca się stylem arcybiskupa Rysia. Ale to znak, że coś jest nie w porządku, skoro normalność staje się nadzwyczajnością – podkreśla o. Kaproń.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze