Przegląd prasy katolickiej

Gość Niedzielny
– Skąd tak oryginalne, poetyckie obrazy u niewykształconej zakonnicy? Obcowanie z Bogiem prowadzi siostrę Faustynę do przekraczania siebie nie tylko w sferze duchowej, ale także w dziedzinie języka – pisze Szymon Babuchowski. Joanna Kociszewska pisze z kolei o problemie nadużyć seksualnych w Kościele. – W Kościele zdarzają się przypadki wykorzystywania seksualnego dzieci. To bolesny temat, dlatego trudno o nim rozmawiać. A milczeć nie wolno – podkreśla autorka.
Tygodnik Idziemy
– Dar czy zasługa? – o miłosierdziu Boga i dlaczego nas ono ośmiela i przyciąga – mówi bp Henryk Ciereszko, członek Międzynarodowej Akademii Miłosierdzia. Ponadto na owoce, jakie przynosi Tydzień Biblijny, a także II Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego zwraca uwagę ks. prof. Henryk Witczyk, przewodniczący Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II. Na czym polega „mesjanizm” św. Jana Pawła II i św. Faustyny wyjaśnia ks. Dariusz Kowalczyk SJ.
Tygodnik Niedziela
W najnowszym numerze tygodnika „Niedziela” znajdziemy rozmowę z rektorem sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. – Spojrzenie na własne życie przez pryzmat Ewangelii nieraz przeraża, ale najczęściej dopiero ufne spojrzenie w oczy Jezusa Miłosiernego budzi w sercu nadzieję na przebaczenie i staje się źródłem prawdziwej radości – mówi ks. dr Franciszek Ślusarczyk. Znajdziemy również 33 sposoby na kreatywną randkę.
Przewodnik Katolicki
– Miłosierdzie jest skandalem. Ale dlaczego? Czy kogoś gorszy fakt, że Bóg wybacza temu, kto prosi o przebaczenie? Chyba nie tak bardzo. Gorszy raczej brak sprawiedliwości – pisze ks. Mirosław Tykfer. Ponadto Jacek Borkowicz pisze o ósmej rocznicy katastrofy smoleńskiej. – Prawo i Sprawiedliwość organizuje ostatni comiesięczny marsz, upamiętniający 96 ofiar tamtej katastrofy. Na warszawskim placu Piłsudskiego zostanie też odsłonięty pomnik jej ofiar – pisze autor.
Tygodnik Powszechny
W najnowszym wydaniu „Tygodnika Powszechnego” przeczytamy rozmowę Błażeja Strzelczyka z Barbarą Piwnik. – W wymiarze sprawiedliwości będzie dobrze tylko pod warunkiem, że nie będziemy abdykowali z obowiązku edukacyjnego wobec całego społeczeństwa – mówi była minister sprawiedliwości. Przeczytamy również o „Ministerstwie samotności”. Okazuje się, że w Wielkiej Brytanii problem samotności jest tak duży (9 mln obywateli), że zajmie się nim rząd.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze