Przegląd prasy katolickiej

Gość Niedzielny
W najnowszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” przeczytamy m.in. o chrystianofobii. –Z lektury wydawanych co dwa lata raportów „Prześladowani i zapomniani” wynika, że co roku około 350 mln wyznawców Chrystusa jest poddawanych różnym formom dyskryminacji. Nasi bracia w wierze nie mogą gromadzić się na wspólnej modlitwie, księża za działalność duszpasterską trafiają do więzień – pisze Maciej Kalbarczyk. Ponadto Agata Puścikowska pisze o randkowaniu przez Internet. – Może i to dobry sposób na spotkanie ukochanej osoby. Ale w maju… lepiej iść na spacer – czytamy.
Tygodnik Idziemy
– Nasze dane w Kościele – Co się zmieni w podejściu Kościoła do naszych danych osobowych po wejściu w życie się unijnego rozporządzenia RODO? – tłumaczy ks. prof. Dariusz Walencik w rozmowie z Ireną Świerdzewską. Ponadto przeczytamy o tym, dlaczego Matka Boża chce upowszechnienia nabożeństwa do jej serca w pierwsze soboty miesiąca, objawionego s. Łucji z Fatimy i czym różni się ono od nabożeństw praktykowanych w większości parafii. O spotkaniu Drogi Neokatechumenalnej z papieżem Franciszkiem, o jej powstaniu i dorobku pisze z kolei o. Dariusz Kowalczyk SJ.
Tygodnik Niedziela
Na okładce „Niedzieli” Pomnik Katyński w Jersey City. – Jesteśmy świadkami szokującej sytuacji, która głęboko nas rani. Tym razem w Jersey City zostaje zadany Polakom cios w plecy: miejscowe władze chcą usunąć stojący tam pomnik katyński – pisze we wstępniaku Lidia Dudkiewicz, redaktor naczelna. Ponadto Antonio Fabrizio, emerytowany żandarm watykański, wspomina dzień 13 maja 1981 r. w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.
Przewodnik Katolicki
W tym tygodniu „Przewodnik” podejmuje niezwykle trudny i delikatny temat. Kiedy ciężko chore dziecko ma prawo odejść – to temat z okładki najnowszego numeru. – W przypadku obrony życia oczekuje się bowiem bardzo jasnych deklaracji. Tak, ona jest jasna co do wartości i zasad: wartością jest życie, a zasadą moralną jego obrona. Tylko że są sytuacje moralnie niejednoznaczne, tzn. takie, w których trudno jest ocenić, czy to jest jeszcze słuszna i konieczna obrona życia, czy kontynuowanie uporczywej terapii – pisze ks. Mirosław Tykfer, redaktor naczelny.
Tygodnik Powszechny
– Nie wtargną do Sejmu, nie zrobią demonstracji, nie pojawią się w telewizji. Nie posłużą nawet za znak ostrzegawczy starzejącego się społeczeństwa. Niesamodzielni seniorzy: zamknięci wraz z opiekunami w ścianach swoich domów – o „Starości gorszego sortu” pisze Przemysław Wilczyński. Natomiast o tym, że „wiek, to nie data ważności” z dr Ewą Woydyłło rozmawia Błażej Strzelczyk. – W Polsce jest ponad 6 mln osób po 60. roku życia. Za parę lat okaże się, że zabraknie młodych, którzy gotowi będą podać przysłowiową szklankę wody – czytamy.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze