Przegląd prasy katolickiej

Gość Niedzielny
Co spakować do walizki? Obok strojów kąpielowych, klapek i olejków nie powinno w niej zabraknąć dobrej książki. Dziennikarze „Gościa” dzielą się swoimi lekturami na wakacje. Znajdziemy również komentarz o. Dariusza Kowalczyka SJ do trwającego mundialu.– Piłka nożna zahacza o kwestie religijne, kiedy grają nasi. W pewnych sytuacjach spontanicznie rodzi się w sercu modlitwa, by Wszechmogący wsparł Biało-­Czerwonych – pisze jezuita.
Tygodnik Idziemy
– Spór o muzeum – Jak w pierwotnym kształcie Muzeum II Wojny Światowej nie było miejsca dla o. Maksymiliana Kolbego, rotmistrza Pileckiego i wielu innych bohaterów oraz czy obecnej dyrekcji uda się przywrócić prawdę historyczną o tamtych ludziach i czasach? – pisze Irena Świerdzewska. – Jak rysuje się przyszłość zjednoczonej Europy wobec narastającego konfliktu interesów? – analizuje Krzysztof Ziemiec.
Tygodnik Niedziela
– Muzea Watykańskie to jeden z największych na świecie skarbców dzieł sztuki i kultury, powstały ze zbiorów gromadzonych przez wieki przez papieży, począwszy od kolekcji papieży renesansu: Sykstusa IV i Juliusza II – pisze Włodzimierz Rędzioch. Ponadto o sakramencie małżeństwa, czystości i podłączaniu do Serca Boga z o. Augustynem Pelanowskim, paulinem, rozmawia Agnieszka Bugała.
Przewodnik Katolicki
W najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego” z dyrektorem Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego ks. Wojciechem Sadłoniem o religijności młodych ludzi w Polsce i o tym, czy interesują się Kościołem rozmawia ks. Mirosław Tykfer, redaktor naczelny tygodnika. – Watykański raport przed synodem o młodzieży to dziś lektura obowiązkowa. Autorom udało się bowiem zbierać głosy młodych katolików z całego świata. Także niepraktykujących i deklarujących się jako młodzież „LGBT” – pisze z kolei Tomasz Królak.
Tygodnik Powszechny
Kontrowersyjne prawo ustanowione przez węgierski parlament komentuje Marcin Żyła. – W Światowy Dzień Uchodźcy (20 czerwca) węgierski parlament przegłosował pakiet nowych przepisów dotyczących imigrantów, które czynią pomoc wielu z nich nielegalną – zauważa publicysta „Tygodnika Powszechnego”. O synodzie dotyczącym młodych pisze z kolei Artur Sporniak. – Młodzież sprawia socjologom kłopot. Jeden z nich wprost pisze: „Badania nad młodzieżą zwykle prowadziły do wniosków, które szybko kwestionowała praktyka społeczna” – czytamy.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze