fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

Newsweek Polska
Na okładce Robert Biedroń ze swoim partnerem, a w środku wywiad z panami, którzy żyją w związku, ale jak przyznają, boją trzymać się publicznie za ręce, bo obawiają się negatywnych reakcji. Jak wygląda homofobia w oczach homoseksualistów? O tym w najnowszym numerze tygodnika „Newsweek”. Ponadto przeczytamy także o planach Ministerstwa Zdrowia, które „po cichu zmienia przepisy dotyczące porodów. Kobiety obawiają się, że już nie będą mogły decydować, jak chcą rodzić. A na porodówki wróci strach” – piszą Renata Kim oraz Małgorzata Święchowicz.
Wprost
Minister Zdrowia, Konstanty Radziwiłł, zapowiada w rozmowie z Olgą Wasilewską i Marcinem Dzierżanowskim, że będzie „leczył Polaków po nowemu”. Minister podkreśla, że wbrew przekazom medialnym nie bagatelizuje problemu smogu, ale zwraca jedynie uwagę, że stan powietrza w Polsce jest coraz lepszy. Tygodnik „Wprost” odnosi się również do komentarzy po tekście na temat majątku, jakim zarządza o. Tadeusz Rydzyk. – Problem w tym, że przypisuje się nam coś, czego nie zrobiliśmy – pisze Jacek Pochłopień.
Do Rzeczy
„Niech PiS zacznie walkę z hejtem od siebie” – to fragment wywiadu z Pawłem Kukizem, w którym wcześniej muzyk, a teraz polityk nie widzi perspektywy dobrych zmian w polskiej polityce. – Od lat emocjonalnie reaguję na cały ustrój polityczny Polski, który sprowadza obywatela do poziomu chłopa pańszczyźnianego. Panem na włościach jest raz PiS, raz PO, ale sytuacja w folwarku specjalnie się nie zmienia – mówi w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim Paweł Kukiz. Ponadto Piotr Zychowicz w swoim tekście apeluje, aby „nie pudrować żołnierzy wyklętych”, bo niektórzy z nich dopuszczali się zbrodni.
Polityka
Tygodnik „Polityka” kończy sześćdziesiąt lat. O tym jak historia Polski przeplata się z losami „Polityki” pisze Wiesław Władyka. Przeczytamy również wywiad z historykiem, prof. Antonim Dudkiem. – Jestem jednak tradycjonalistą i uważam, że dopóki obowiązuje obecna konstytucja, powinniśmy mówić o III RP. Choć i zgadzam się, że od roku w powietrzu wiszą zmiany, jakich w dziejach tego państwa jeszcze nie było – twierdzi prof. Dudek. Polecamy również lekturę archiwalnego reportażu Ryszarda Kapuścińskiego z 1959 r.
wSieci
Nowe wydanie tygodnika „wSieci” poświęca mocno kontrowersyjną okładkę i główne strony pisma bulwersującej prowokacji artystycznej, którą okazała się sztuka wystawiana w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Wraca również temat wypadku premier Beaty Szydło. – Sprawa samochodowego wypadku jest dziś przykładem strategii rozgrywania politycznego konfliktu w Polsce – pisze Wildstein. Ponadto Stanisław Janecki pisze o „drugiej szansie” danej Ryszardowi Petru i Mateuszowi Kijowskiemu. Autor zdradza motywacje obu przedstawicieli opozycji i przybliża tych, którzy stoją za KOD-em i Nowoczesną.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze