fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

Newsweek Polska
Tygodnik „Newsweek” bierze pod lupę rodziców prezydenta Andrzeja Dudy. – Jan Duda zawsze pilnował, żeby jego dzieci miały piątki z religii i z polskiego. I żeby Andrzej raz w miesiącu się spowiadał. Dziś przestrzega przed „lewactwem i libertynizmem” – pisze Renata Grochal. Michał Kacewicz z kolei podaje Turcję, Rosję i Węgry jako przykład krajów, w którym media są pod butem władzy, co powoduje, że nie mogą wypełniać swojej misji. Czy Polska jest w podobnej sytuacji? Zdaniem autora Jarosław Kaczyński pod pretekstem repolonizacji chce zapanować nad niepokornymi mediami.
Wprost
Na okładce tygodnika „Wprost” znajdziemy Jana Marię Rokitę, który domaga się odszkodowania za okres internowania w PRL. – Czy powinno się oczekiwać pieniędzy za walkę o wolną Polskę? – zastanawiają się Eliza Olczyk oraz Joanna Miziołek. Agnieszka Fedorczyk podejmuje z kolei temat bólu i cierpienia, którego przewlekle doświadcza 27% Polaków. – Ból jest chorobą i należy go leczyć. Każdy pacjent ma prawo wymagać od lekarza jego uśmierzenia – zaznacza Fedorczyk. Tymczasem w naszych szpitalach cierpienie często traktowane jest jak konieczność, której nie można w żaden sposób zaradzić.
Do Rzeczy
– Służby specjalne III RP dobrze wiedziały, że Edward Mazur był zarejestrowanym agentem SB. Do końca go chroniły, nie ujawniając tej informacji – Sławomir Cenckiewicz ujawnia przeszłość polonijnego biznesmena. Ponadto Ralph Reed, doradca prezydenta USA Donalda Trumpa zapewnia w rozmowie z Marcinem Makowskim, że Polska może czuć się bezpieczna. O „krótkim oddechu Tuska” pisze z kolei Rafał A. Ziemkiewicz. – Immunitet chronić będzie go tylko przez dwa i pół roku – zauważa Ziemkiewicz, sugerując, że były premier po powrocie z Brukseli będzie musiał zmierzyć się z zarzutami.
Polityka
W najnowszym wydaniu „Polityki” przeczytamy o polowaniu na Donalda Tuska. – Czy PiS spróbuje pozbawić Donalda Tuska stanowiska przewodniczącego Rady Europejskiej dzięki postawieniu „pod podejrzeniem”? Albo odstraszyć od wizyt w Polsce? Czy Bruksela da się wciągnąć w tę grę? – zastanawia się Ewa Siedlecka. Rafał Kalukin zauważa z kolei, że Polacy wbrew pozorom wcale nie czują aż tak bliskiej wspólnoty z Unią jak mogłoby się wydawać. – Nie taki z Polaka euroentuzjasta, jak się potocznie uważa. Chętnie z Unii bierze, ale wspólnoty losu z Europą specjalnie nie odczuwa – pisze Kalukin.
wSieci
W najnowszym numerze publicyści „wSieci” przedstawiają opinii publicznej, jak daleko ich zdaniem posunęła się ingerencja przedstawicieli zagranicznych podmiotów w serwowany Polakom przekaz medialny. Wojciech Biedroń w artykule „Redaktorzy pod nadzorem” ujawnia relacje niemieckiego „doradcy” Petera Priora z polską redakcją „Faktu”, które polegały na regularnym pomaganiu dziennikarzom w „rozwijaniu warsztatu dziennikarskiego”. W rzeczywistości „konsultacje” Priora w dzienniku miały charakter stricte polityczny, był on swego rodzaju nadzorcą ideologicznym „Faktu”, choć nie mówił nawet po polsku – czytamy w tygodniku „wSieci”.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze