Newsweek Polska
Tematem najnowszego numeru „Newsweeka” jest zjawisko sponsoringu wśród polskich studentek. Niektóre z nich oficjalnie przyznają się do sprzedawania swojego ciała, żeby pozyskać pieniądze na… rozwój osobisty. Czy cel uświęca środki? I czy w takim przypadku można mówić o drodze rozwoju? Redakcja zajmuje się również tematem niewyjaśnionej śmierci Magdaleny Żuk. Jej podróż do Egiptu i to, co się podczas niej wydarzyło, budzi wiele pytań. – 27-letnia Magda była bardzo samodzielna i lubiła zwracać na siebie uwagę. Jej przyjaciele mówią, że wobec ludzi była naiwna i to mogło ją zgubić – pisze Renata Grochal.
Wprost
Temat zagadkowej śmierci Magdaleny Żuk porusza również tygodnik „Wprost”. Okazuje się, że do podobnych zdarzeń dochodzi częściej. – Magdalena Żuk nie jest jedyna. W tym roku doszło już do kilku tajemniczych zabójstw Polek w innych krajach – zaznacza Katarzyna Skrzydłowska-Kalukin. O „nowych szatach prezydenta” Andrzeja Dudy, czyli o przygotowywaniu się na kolejną kadencję piszą z kolei Eliza Olczyk i Joanna Miziołek. – Andrzej Duda rusza do walki o kolejną kadencję w Pałacu Prezydenckim. Wymienia ludzi w swoim otoczeniu i podejmuje inicjatywy, które będzie mógł zapisać na koncie swoich osobistych sukcesów – piszą autorki.
Do Rzeczy
„Do Rzeczy” rozmawia w tym tygodniu z satyrykiem Janem Pietrzakiem, który przyznaje, że nigdy nie zawiódł się na Jarosławie Kaczyńskim, a Donalda Tuska przyrównuje do największych zbrodniarzy XX w. – Przeżyłem Hitlera i Stalina, więc nie boję się Tuska – podkreśla satyryk i publicysta w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim. – Jeśli ktoś ma wątpliwości, czy Benedykt XVI słusznie zakazał święceń dla homoseksualistów, to powinien przeczytać „Kamień węgielny” Krzysztofa Charamsy – zauważa Tomasz P. Terlikowski w tekście „Homokapłaństwo Charamsy”.
Polityka
Ewa Siedlecka komentuje ostatnie poczynania prezydenta Andrzeja Dudy. Chodzi głównie o jego propozycję referendum w sprawie zmian w polskiej konstytucji. – Czym jest prezydencka propozycja referendum w sprawie konstytucji? Solową akcją Andrzeja Dudy usiłującego uwolnić się od kabaretowego wizerunku „Adriana”? – zastanawia się autorka tekstu. Marek Ostrowski pisze z kolei o najmłodszym prezydencie, jakiego kiedykolwiek miała Francja. Błyskawiczna kariera Emmanuela Macrona musi robić wrażenie.
wSieci
– Wkrótce powołam pełnomocnika ds. związanych z referendum. Głosowanie, rozpisane przeze mnie za zgodą Senatu, mogłoby się odbyć 11 listopada 2018 r. albo w tym okresie. Chcę, by po raz pierwszy od zmiany ustroju Polacy mogli sami zdecydować, jak ma być ułożone nasze państwo – mówi prezydent Andrzej Duda w wywiadzie z Jackiem i Michałem Karnowskimi w najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci”. Znajdziemy również analizę Stanisława Janeckiego na temat Marszu Wolności zorganizowanego przez opozycję z Platformą Obywatelską na czele.
Oceń ten artykuł


Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.