Newsweek Polska
Czy czeka nas zmiana na stanowisku szefa polskiego rządu? Według „Newsweeka” sprawa jest już przesądzona. – W PiS mówią, że po konferencji z okazji dwulecia rządu został ładny obrazek. Prezes odprowadza na nim Beatę Szydło na polityczny cmentarz – pisze Michał Krzymowski. Ale w najnowszym wydaniu tygodnika nie tylko polityka. Znajdziemy również tekst Pawła Reszki o Robercie Kubicy i jego ewentualnym powrocie do F1, który staje się coraz bardziej realny. Do zatrudnienia polskiego kierowcy poważnie przymierza się Williams.
Wprost
Jacek Pochłopień pisze o „Wizji państwa Mateusza Morawieckiego”, o której wicepremier wspominał w swoim ostatnim wystąpieniu. Czy rzeczywiście możliwe jest państwo przyjazne obywatelom? Tak, ale konieczne jest łączenie Polaków – uważa redaktor naczelny „Wprost”. Ponadto Artur Grabek pisze o tym, że obecna premier może być kandydatem na… prezydenta Warszawy. To oczywiście wiązałoby się ze zmianą na stanowisku szefa rządu. Czy te pogłoski rzeczywiście się potwierdzą? Wydaje się, że już niebawem wszystko będzie jasne.
Do Rzeczy
– Zwolennicy totalnej opozycji wciąż o tym marzą, ale Donald Tusk nie ma żadnego powodu, żeby wracać do Polski i stanąć do politycznej walki. Ma za to kilka powodów, by tego nie robić – zauważa Rafał A. Ziemkiewicz w artykule „Marzenie o Tusku”. Przeczytamy również o idealnym kandydacie na papieża. – Polscy narodowcy i konserwatyści, zdaniem postępowców, najbardziej mają się obawiać wyboru na papieża Afrykańczyka. To bujda. Kardynał Robert Sarah to wymarzony kandydat na papieża – przekonuje Tomasz P. Terlikowski w tekście „Czarny papież? Nie ma sprawy!”.
Polityka
W najnowszym numerze „Polityki” znajdziemy ocenę polskiego rządu. – Gabinet Beaty Szydło traci impet, a na wierzch zaczęły wychodzić wewnętrzne spory. Wciąż jednak utrzymuje bardzo wysokie poparcie – piszą Łukasz Lipiński oraz Joanna Sawicka. Przeczytamy również o zbliżającym się końcu papierowego pieniądza. – Papierowy pieniądz wychodzi z mody. Jego fanów czekają coraz dłuższe kolejki, a z niektórych usług bez karty w ogóle nie da się skorzystać – twierdzi Cezary Kowanda.
Sieci
W najnowszym numerze „Sieci” szczery wywiad z Magdaleną Ogórek, która sprzeciwia się nazywaniu Polaków faszystami, podczas gdy na marsz prawdziwych neonazistów w Niemczech nikt w Europie nie zwrócił uwagi. – Wspólny przemarsz z flagami przez Warszawę 11 listopada to żywa i piękna lekcja patriotyzmu – zauważa publicystka i była kandydatka na prezydenta. Ponadto Stanisław Janecki w artykule „Gra w premiera” analizuje pogłoski dotyczące rekonstrukcji rządu oraz przyszłości premier Beaty Szydło.
Oceń ten artykuł


Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.