Newsweek Polska
– Na Facebooku piszę do PiS-owców. Zaczynam przyjaźnie: „Kochany elektoracie PiS” i dalej: „Czy nie wydaje się wam, że prezydent jednak łamie konstytucję?”. Aktorka, która w 1989 roku ogłosiła koniec komunizmu w Polsce, o tym, jak żyć w czasach PiS – czytamy w rozmowie Renaty Kim z Joanną Szczepkowską. Ponadto Wojciech Cieśla pisze o Hannie Gronkiewicz-Waltz. Czy prezydent Warszawy rzeczywiście jest osamotniona politycznie i czy ma jakiekolwiek szanse w kolejnym wyścigu o fotel prezydenta stolicy?

Wprost
Co nas czeka w 2018 roku – zastanawia się redakcja tygodnika „Wprost”. – Nadchodzący rok będzie trzecim rokiem wzrostu poparcia dla PiS i skuteczności ich działania – przewiduje prof. Paweł Śpiewak, socjolog. Ponadto Szymon Krawiec analizuje co nas czeka w gospodarce. – Drożejący drób i taniejący cukier. Wyższe opłaty w bankach i ciągle nieprzewidywalny frank – taki według analityków będzie 2018 r. – podkreśla publicysta.
Do Rzeczy
Czy strateg znowu wygra? – takie pytanie pojawia się na okładce najnowszego wydania tygodnika „Do Rzeczy”. – To, co się dzieje dzisiaj w Polsce i wokół niej, nie jest w zasadzie niczym nowym. Przeżyliśmy już to w latach 2005–2007, choć w łagodniejszej formie. Nie można więc nawet powstrzymać się od pewnego rodzaju poczucia znudzenia, mimo że czasy są burzliwe – pisze prof. Zdzisław Krasnodębski w artykule „Déjà vu”.
Polityka
Noworoczne wydanie „Polityki” oczywiście koncentruje się na tym, co przed nami. – Wiele wskazuje na to, że PiS się dopiero rozkręca. Że przez dwa lata ustawiał grę po to, aby teraz zacząć strzelać gole. 2018 r. powie nam dużo o dalszych zamiarach rządzących i szansach opozycji – piszą Mariusz Janicki i Wiesław Władyka. Ewa Siedlecka zastanawia się natomiast jak będzie wyglądał polski wymiar sprawiedliwości w 2018 roku.
Sieci
W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” Jacek Saryusz-Wolski przedstawia sswoją wersję działań polskiej opozycji w Brukseli. Z ust polityka padają bardzo mocne słowa. – To konsekwentna i haniebna akcja opozycji: To ona tę akcję wymusiła. Donosili, błagali, żebrali, nadzorowali. Użyli też Tuska. Działali jak współczesna targowica – mówi bez ogródek europoseł. Ponadto redakcja przedstawia także laureata corocznego plebiscytu „Sieci”. Człowiekiem Wolności 2017 r. została Julia Przyłębska, prezes Trybunału Konstytucyjnego.
Oceń ten artykuł


Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.