Newsweek Polska
Tematem numeru w „Nesweeku” jest małżeństwo, które w obecnych czasach jest, jak pokazują badania, bardzo kruche. – Młodo się żenią, szybko rozwodzą. I – jak mówią – nawet nie sam rozwód jest najgorszy, tylko to, że człowiek dla całej rodziny staje się wielkim rozczarowaniem – pisze Małgorzata Święchowicz. Ponadto Paweł Reszka komentuje ostatnie wydarzenia na Jasnej Górze, gdzie doszło do starcia pseudokibiców z manifestującymi, którzy rozwinęli transparenty potępiające nienawiść.
Wprost
Na okładce „Wprost” – prezes TVP Jacek Kurski. Jakie zmiany szykują się w telewizji publicznej? Tego dokładnie nie wiadomo, ale na pewno będę w niej dominować rządzący. Magdalena Środa ironicznie pisze z kolei o nielicznych chrześcijanach w polskim Kościele. – Polski Kościół ma swoich odszczepieńców. Zwą się chrześcijanami. Jest ich zaledwie kilku (może więcej, ale się ukrywają), ich głos na tle polskiego katolicyzmu brzmi dziwnie i nieznajomo. Wierzą w Boga, który przyszedł na świat szerzyć miłość, a nie nienawiść – zauważa.
Do Rzeczy
– Zadaniem dziennikarza nie jest ocenianie dobrej zmiany – przekonuje Danuta Holecka, dziennikarka prowadząca „Wiadomości” w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim. Ponadto kontrowersyjną tezę stawia Ewa Polak-Pałkiewicz. – Bycie politykiem katolickim, człowiekiem zasad, to coś przeciwnego do systemu wartości rządzących UE. Ta różnica zakorzeniona jest w reformacji – pisze w artykule „Ten najgorszy na świecie kraj”.
Polityka
– Odejścia, wyrzucenia, zawieszenia i miażdżąca krytyka – to bilans opozycji ostatnich dni. Jarosław Kaczyński wyciągnął wnioski z poprzedniego kryzysu aborcyjnego i odpowiedzialność za prawdopodobne zaostrzenie prawa przerzucił na PO i Nowoczesną – pisze Malwina Dziedzic w najnowszym numerze „Polityki”. Poza tym Juliusz Ćwieluch dotyka tematu dobrobytu Polaków. Najbardziej zamożni się bogacą, najbiedniejsi mają ostatnio trochę lepiej. Tyle że odbywa się to kosztem klasy średniej.
Sieci
Tygodnik „Sieci” ujawnia, jakie mogą być konsekwencje przegłosowanej przez Senat USA ustawy wprowadzającej prawo wzywające do wypłacania organizacjom żydowskim odszkodowań za mienie ofiar holokaustu, które nie pozostawiły spadkobierców. Ta sprawa może kosztować Polskę dziesiątki miliardów – ostrzegają publicyści tygodnika. Ponadto w najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Stanisław Janecki w tekście „Plan Kaczyńskiego” próbuje wyjaśnić przyczyny rekonstrukcji rządu.
Oceń ten artykuł


Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.