fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

Newsweek Polska
W najnowszym numerze „Newsweeka” „cała prawda o szczepionkach”. – Po szczepionkach ludzie głupieją, zapadają na autyzm, alzheimera, astmę, katar sienny – przekonują antyszczepionkowcy. Kto im wierzy i dlaczego? – piszą Renata Kim oraz Małgorzata Święchowicz. Dorota Romanowska podkreśla z kolei, że „szczepionki wzmacniają układ odpornościowy i chronią nie tylko przed chorobą, na którą zostały opracowane, ale także przed innymi schorzeniami”. Ponadto przeczytamy również o politycznym planie Ryszarda Czarneckiego, który został odwołany ze stanowiska wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego.
Wprost
– W PiS coraz głośniej mówi się, że niefortunna ustawa o IPN to była bomba podłożona przez ludzi Zbigniewa Ziobry, ministra sprawiedliwości, pod premiera Mateusza Morawieckiego – piszą Eliza Olczyk i Joanna Miziołek. Ponadto przeczytamy rozmowę Szymona Krawca z synem Jarosława Gowina, który przyznaje, że rozpoznawalne nazwisko nie pomaga ma w interesach. – To brzmi absurdalnie w ustach syna ministra nauki, ale ja w wieku 18 lat rzuciłem szkołę. Chciałem sprawdzić się jako przedsiębiorca – mówi Zbigniew Gowin, syn wicepremiera Jarosława Gowina.
Do Rzeczy
W najnowszy wydaniu tygodnika „Do Rzeczy” przeczytamy rozmowę Kamili Baranowskiej z prezesem PiS, Jarosławem Kaczyńskim. – Muszę przyznać, że ja się bezpośrednio tą sprawą nie zajmowałem, ale nasza strona – mając na to liczne dokumenty – twierdzi, że nie było żadnych powodów do tak gwałtownej reakcji – mówi o reakcji Izraela na nowelizację ustawy o IPN Jarosław Kaczyński. – Nadzieje, że ponad 28 lat normalnych stosunków Polski z Izraelem coś wyjaśniło we wzajemnych wizjach II wojny światowej, okazały się iluzją – zauważa z kolei Piotr Semka w artykule „Dlaczego nie chcą nas zrozumieć?”.
Polityka
Podobnie jak w innych tygodnikach, tak również w „Polityce” silnie obecny jest temat relacji polsko-izraelskich oraz kwestie rozliczania przeszłości. Z prof. Zbigniewem Mikołejko o indywidualnych polskich zasługach, winach i zbiorowej ślepocie rozmawia Katarzyna Czarnecka. Ponadto Katarzyna Szymielewicz oraz Edwin Bendyk piszą o zmianach na Facebooku. – Od 11 stycznia strumień aktualności na Facebooku działa na nowych zasadach. Zaniepokojone są inne media obawiające się zmniejszenia oglądalności. Przekonują, że chodzi o coś więcej – o jakość sfery publicznej i demokracji – czytamy.
Sieci
Na łamach nowego wydania „Sieci” minister sprawiedliwości Patryk Jaki wyjaśnia, o co tak naprawdę chodzi w sporze z Izraelem, którym interesuje się cały świat. – Polska jako państwo, a Polacy jako naród potrafili się przeciwstawić i niemieckim nazistom, i rosyjskim komunistom. Byliśmy narodem bohaterów, a nie zbrodniarzy; ofiar, a nie katów – mówi wiceminister sprawiedliwości. Z kolei Aleksandra Rybińska w artykule „Nieczyste sumienie” stara się wytłumaczyć, gdzie i w jakich okolicznościach powstał termin „polskie obozy śmierci” oraz dlaczego Niemcy usilnie próbują znaleźć dziś współwinnych Holocaustu.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze