Newsweek Polska
W najnowszym wydaniu „Newsweeka” przeczytamy o „Księżach zbuntowanych”. – Niszczysz Kościół – słyszą od przełożonych. Księża, którzy krytykują biskupów za bierność i milczenie, traktowani są jak czarne owce. Może dlatego trzymają się razem – pisze Aleksandra Pawlicka. Autorka nawiązuje oczywiście przede wszystkim do ks. Adama Bonieckiego i ks. Wojciecha Lemańskiego, którzy nie zyskali uznania w oczach swoich przełożonych. Ponadto przeczytamy reportaż Jacka Pawlickiego z Syrii.
Wprost
Redaktor naczelny, Jacek Pochłopień, zastanawia się jaki powinien być współczesny polityk. – Nadeszła era, w której jedyną pewną rzeczą jest zmiana, ale również era niesamowitych możliwości, wielkiej szansy dla naszego kraju. Jaki zatem powinien być polityk XXI w.? Przede wszystkim… mało widoczny – pisze Jacek Pochłopień. Anna Gielewska pisze z kolei o Mariuszu Kamińskim, który „zna wszystkie tajemnice PiS”, a teraz sam musi tłumaczyć się niektórych znajomości, które stawiają go w złym świetle.
Do Rzeczy
W najnowszym numerze „Do Rzeczy” o rocznicy Marca 1968 piszą Piotr Semka, Sławomir Cenckiewicz i Paweł Piotrowski. Przeczytamy również rozmowę z senator Anną Marią Anders. – Jest polską racją stanu korygować kłamstwa historyczne. My absolutnie potrzebujemy takich narzędzi. W tym sensie całkowicie zgadzam się z autorami ustawy o IPN – mówi w rozmowie z Marcinem Makowskim. – Dużo złego dla wizerunku Polski na zachodzie zrobiła opozycja. Już na początku rządów PiS jeździli do Brukseli i narzekali na kraj. Dzisiaj zbieramy owoce tego „urabiania” opinii publicznej – dodaje senator Anders.
Polityka
W najnowszej „Polityce” Anna Dąbrowska pisze o „studenckim śledztwie Zbigniewa Ziobry”. – Ta sprawa sprzed 25 lat obrosła już legendą. Miała też wielki wpływ na życie i zawodowe wybory Zbigniewa Ziobry – zaznacza autorka. Rafał Kalukin pisze z kolei o Patryku Jakim i o tym, że „nieoczekiwanie, chyba również dla niego samego, stał się główną postacią rządu PiS. Nowy premier tego nie zmienił”. Warto zajrzeć również do rozmowy Sławomira Sierakowskiego z Ronenem Bergmanem – dziennikarzem, który zadał niewygodne pytanie premierowi Morawieckiemu.
Sieci
W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” dziennikarze przyglądają się sylwetce Rafała Trzaskowskiego, który jest kandydatem tej partii na stanowisko prezydenta stolicy. Kampania w Warszawie jeszcze nie wystartowała, a już padają niezwykle mocne oskarżenia – piszą dziennikarze tygodnika. Natomiast Stanisław Janecki w tekście „Wszystkie wojny Schetyny” pisze, w jak trudnej sytuacji, przez wewnętrzne konflikty, znajduje się Platforma Obywatelska oraz jej przewodniczący.
Oceń ten artykuł


Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.