fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

Newsweek Polska
– Patryk Jaki. Żaden dresiarz. Syn znanego w mieście urzędnika. Od młodości w partyjnych aparatach. Był już w PiS, PO i Solidarnej Polsce. Pracowity. Bezwzględny dla przeciwników. Łaskawy dla swoich. W kilka lat podporządkował sobie Opole. Teraz marzy o czymś większym – pisze o kandydacie na prezydenta Warszawy Paweł Reszka. Cezary Michalski pisze z kolei o dwóch twarzach premiera Mateusza Morawieckiego.
Wprost
O kulisach planowanej rekonstrukcji rządu w nowym „Wprost” pisze Joanna Miziołek. Powrót prezesa Jarosława Kaczyńskiego ze szpitala na Nowogrodzką oznacza wzmocnienie pozycji Mateusza Morawieckiego. Premier coraz poważniej myśli o autorskiej rekonstrukcji. Ponadto Artur Grabek informuje o ustawie Gowina pod groźbą weta. Wicepremier i minister nauki wiedział, jak sobie zapewnić́ przychylność rektorów, ale na drodze jego reformy stoi jeszcze Pałac Prezydencki.
Do Rzeczy
– Jak powinna wyglądać normalna, niehisteryczna polityka Polski wobec Niemiec i Rosji? – zastanawia się Rafał A. Ziemkiewicz w artykule „Kwadratura Rosji i Niemiec”. Przeczytamy również o zbliżającym się mundialu. – Mundial Putina to jedne z najbardziej upolitycznionych mistrzostw w historii. Mimo politycznego bojkotu Kreml ma szansę zamienić część kibiców w pożytecznych idiotów, a przy okazji pokazać wielkość Rosji – zwłaszcza samym Rosjanom – pisze Jacek Przybylski w tekście „Sportowa wojna światowa”.
Polityka
W najnowszym wydaniu „Polityki” o tym, że dzieci w wirtualnym świecie coraz częściej trafiają na nieodpowiednie dla nich treści. – Telefon na komunię, urodziny, Dzień Dziecka. Z dostępem do Internetu. A potem parę kliknięć – i porno. Polskie dzieci oglądają to najczęściej w Europie. Zazwyczaj z własnych komórek. Z naszej winy – czytamy w tygodniku. Ponadto reportaż o tym, jak izoluje się fanów od gwiazd piłki nożnej.
Sieci
W nowym numerze „Sieci” kulisy bitwy o Warszawę, w której wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki z każdym dniem zmniejsza dystans do swojego przeciwnika. Ponadto amerykański duchowny, kard. Raymond Leo Burke w rozmowie z Jackiem Karnowskim („Sytuacja w Kościele jest alarmująca”) porusza temat trudnej sytuacji, w jakiej znajduje się obecnie Kościół katolicki – od powszechnej sekularyzacji i podważania fundamentalnych prawd wiary do problemów wewnętrznych związanych z nauczaniem papieża Franciszka.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze