W pierwszej połowie 2017 r. chrześcijanie w Indiach doświadczyli prawie tylu ataków i aktów prześladowań ile rok wcześniej. Taki wniosek wynika z raportu organizacji Open Doors, która monitoruje przypadki dyskryminacji i prześladowań chrześcijan na całym świecie. Według tego dokumentu w Indiach doszło do 410 przypadków dyskryminacji i prześladowań chrześcijan. Dla porównania w ubiegłym roku było ich tylko 441. 

Wśród przypadków prześladowań chrześcijan 84 to były ataki na wyznawców Chrystusa z użyciem przemocy, zaś spośród 84 incydentów 32 mogło zakończyć się śmiercią, gdyby nie udzielono pomocy medycznej. 

Pewien chrześcijanin, który ze względów bezpieczeństwa wolał być anonimowy, powiedział w rozmowie z Open Doors, że rząd w Indiach nie każe napastników odpowiedzialnych za ataki na chrześcijan, a to pobudza ich do działania. „Kiedy chrześcijanie są bici przez hinduskich ekstremistów, to napastnicy biją ich w głowy. Na początku tego roku pewna ofiara została zaatakowana mieczem w głowę. Ten chrześcijanin stracił wiele krwi i znalazł się w stanie krytycznym. Napastników nie obchodzi to, czy ta osoba zginie, czy nie. Hinduscy ekstremiści wiedzą, że nie poniosą żadnej odpowiedzialności karnej, ponieważ sądy staną po ich stronie. W większości przypadków napastnicy pozostają bezkarni”. 

Chociaż niektórzy wyznawcy Chrystusa nie padają ofiarami napaści, to płacą ogromną cenę za bycie chrześcijaninem. W raporcie dodaje się, że wielu chrześcijan jest społecznymi wyrzutkami, lub są zmuszani do ucieczki z domów z obawy o bezpieczeństwo. Hinduscy ekstremiści są odpowiedzialni za większość ataków na chrześcijan w Indiach. 

Z jednej strony rząd w tym kraju mówi o wolności wyznania i laickości państwa, a z drugiej władzę w Indiach sprawuje partia hinduskich nacjonalistów RSS (Rashtriya Swayamsevak Sangh). Członkowie tego ugrupowania są fanatycznymi wyznawcami hinduizmu i nie są tolerancyjni wobec wyznawców innych religii, szczególnie chrześcijan. 

Pewien chrześcijanin, który w przeszłości był fanatycznym wyznawcą hinduizmu i przed nawróceniem należał do partii RSS, tak powiedział w wywiadzie dla Open Doors: „Zanim nawróciłem się na chrześcijaństwo, byłem fanatycznym wyznawcą hinduizmu. Należałem również do RSS. Ta partia polityczna wierna jest ideologii hindutva i uważa, że jeśli chrześcijanie w Indiach nie będą kontrolowani, to nawrócą na chrześcijaństwo wszystkich wyznawców hinduizmu i tym samym hindutva przestanie istnieć. Dlatego członkowie RRS zrobią wszystko, aby chrześcijanie nie dzielili się swoją wiarą z wyznawcami hinduizmu. Ja sam prześladowałem wielu chrześcijan zanim się nie nawróciłem na chrześcijaństwo i uświadomiłem sobie, co takiego czyniłem”. 

Chrześcijanie w Indiach walczą przez pisanie petycji do rządu. Narodowa Rada Kościołów w Indiach (National Council of Churches in India), do której należy około 14 milionów chrześcijan w tym kraju, napisała list do premiera Indii, pana Narendra Modi z prośbą o potępienie prześladowań chrześcijan. Od czasu kiedy ten list wysłano rząd nie zrobił nic, aby przeciwdziałać prześladowaniu i dyskryminacji chrześcijan. 

Tłumaczenie: Marcin Rak 

Źródło: http://www1.cbn.com/cbnnews/cwn/2017/august/indian-christians-experience-record-breaking-persecution-in-2017 

Oceń ten artykuł


źródło: Marcin Rak

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

  Komentarzy:: 1


  1. Wynocha z Indii ze swoja zaklamana chrzescijanska religia. Wynocha z hipokrytka matka teresa i wszystkimi zaklamanymi Papiezami.