„Hinduscy ekstremiści kontynuują ataki na świętą Matkę Teresę z Kalkuty” – twierdzi Sajan K George, przewodniczący organizacji Global Coucil of Indian Christians, GCIC (Ogólnoindyjska Rada Chrześcijan). 

W rozmowie z agencją informacyjną AsiaNews George uderzył w kolejny atak słowny wymierzony w „Matkę Ubogich”, który wyemitowano w kanale telewizyjnym Telegu. Podczas jednego programu hinduski guru oskarżył świętą Matkę Teresę z Kalkuty o sprzedaż 50 000 kobiet. Oburzony hinduski duchowny pytał: „Dlaczego Matka Teresa wybrała Indie, a nie inny biedny kraj? Ona sprzedała wiele kobiet do różnych indyjskich stanów”. Według George’a „Matka Teresa nie potrzebuje obrony, ponieważ jej świętość mówi sama za siebie”. Dla przewodniczącego GCIC praca Matki najuboższych z ubogich jest uznana nie tylko przez Kościół katolicki, ale także przez rząd Indii. ONZ złożył hołd św. Matce Teresie przez ustanowienie 5 września, dnia śmierci świętej zakonnicy, Międzynarodowym Dniem Miłosierdzia. „Jej praca dobroczynna została nagrodzona przyznaniem Nagrody Magsaysay, która znana jest też jako Azjatycka Nagroda Nobla. W 1971 r. błogosławiony papież Paweł VI przyznał jej Nagrodę Jana XXIII. Było to w tym samym roku, w którym św. Matka Teresa otrzymała Międzynarodową Nagrodę imienia Johna F. Kennedy’ego” – powiedział George. 

Oprócz tego św. Matka Teresa z Kalkuty otrzymała najwyższe odznaczenia indyjskie. W 1962 r. otrzymała nagrodę Padma Shri, to jest 4 pod względem najwyższych nagród przyznawanych przez Republikę Indii, a w 1980 roku święta zakonnica otrzymała nagrodę Bharat Ratna, najwyższą nagrodę przyznawaną przez rząd Indii. 

[zobacz także: pracowała z Matką Teresą, potem doznała cudu]

„Matka Teresa należy do wszystkich. Jej współczucie i dobroczynność poruszyły dusze biednych i bogatych na całym świecie. To przykre, że hinduski duchowny wypowiedział takie kłamliwie i oszczercze stwierdzenia” – powiedział George. Warto w tym miejscu przytoczyć fakt, że działalność sióstr Misjonarek Miłości przez pewien czas powstrzymywała zagraniczne adopcje dzieci pochodzących z Indii. Jednak krytycy św. Matki Teresy z Kalkuty wolą pomijać fakty. 

„Najbardziej podatne i zmarginalizowane obszary społeczeństwa poczuły się dotknięte przez Boga dzięki działalności świętej Matki Teresy z Kalkuty. Ona dała każdej osobie godność, wartość i znaczenie. Ona sprawiała, że te osoby poczuły się kochane i dlatego szanowali ją ludzie różnych wyznań. Nie ma cienia wątpliwości, że pozostawiła znak w sercach ludzkich. Z tego powodu możemy jedynie modlić się za hinduskich ekstremistów, aby miłość Jezusa Chrystusa także dotknęła ich przez wstawiennictwo św. Matki Teresy z Kalkuty” – powiedział George. 

Tłumaczenie: Marcin Rak 

Źródło:http://www.asianews.it/news-en/Hindu-Swami-attacks-Mother-Teresa.-For-Sajan-K-George,-her-His-holiness-speaks-for-itself-41962.html 

Fot. Terry Fincher/Hulton Archive

Oceń ten artykuł


źródło: Marcin Rak 

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.