5 stycznia bieżącego roku na podstawie „braku dowodów” sąd w Chhattisgarh w Indiach, uniewinnił dwóch mężczyzn, których oskarżono o zgwałcenie zakonnicy. W nocy z 19 na 20 czerwca 2015 roku w Centrum Pomocy w Raipur siostra zakonna została zgwałcona przez dwóch mężczyzn. Sprawcy tego zdarzenia wyszli na wolność, ponieważ według sędziego Nidhi Sharmy nie zebrano wystarczającego materiału dowodowego przeciwko sprawcom.

W rzeczywistości całe śledztwo zostało zaniedbane od samego początku przez policję, która nie zabezpieczyła miejsca przestępstwa, a także nie zebrała żadnych śladów.

48 letnia ofiara to siostra ze Zgromadzenia Salezjanek Misjonarek Maryi Niepokalanie Poczętej. Ona odważnie opowiedziała swoją historię. O 1.30 w nocy dwóch zamaskowanych mężczyzn włamało się do centrum pomocy. Kiedy zakonnica spytała ich, czy potrzebują pieniędzy, to napastnicy odpowiedzieli, że chcą czegoś „więcej”. W tym momencie jeden z napastników chwycił zakonnicę, a drugi wstrzyknął jej środek odurzający i zatkał jej usta. Następnie gwałciciele przywiązali zakonnicę do łóżka za pomocą welonu, który siostra miała na głowie, a potem obaj oprawcy wielokrotnie ją gwałcili. Podczas tego incydentu siostra przebywała w centrum pomocy zupełnie sama. Następnego dnia siostra przełożona odnalazła nieprzytomną zakonnicę.

Reprezentanci Kongresu stanu Chhattisgarh i członkowie Chrześcijańskiego Forum w tym stanie określili ten incydent mianem: „systematycznego ataku wymierzonego w mniejszości wyznaniowe w tym stanie. Konferencja Episkopatu Indii stwierdziła, że takie incydenty stawiają pod dużym znakiem zapytania bezpieczeństwo i ochronę mniejszości wyznaniowych w Indiach.

Od samego początku śledztwa w tej sprawie duchowni katoliccy skarżyli się na poważne uchybienia ze strony policjantów, którzy prowadzili tę sprawę. Kapłani oświadczyli, że śledczy nie pobrali próbek krwi, moczu i innych substancji, które pomogłyby w ustaleniu środka psychotropowego, którym odurzono zakonnicę.

W następstwie oburzenia ze strony całej katolickiej społeczności i protestów opozycji policja przesłuchała ponad 200 osób, z których ustaliła tożsamość dwóch sprawców gwałtu. Obecnie obaj gwałciciele są na wolności.

Tłumaczenie: Marcin Rak

Źródło:http://www.asianews.it/news-en/Chhattisgarh,-two-criminals-accused-of-the-rape-of-a-Catholic-nun-acquitted-39584.html

Oceń ten artykuł


źródło: asianews.it

Tagi

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.