Ksiądz Abelardo Antonio Muñoz Sánchez, lat 41, zginął podczas próby kradzieży w mieście Rionegro w dzielnicy San Antonio przy głównej drodze prowadzącej do La Ceja. Według informacji pochodzącej od komendanta policji w Antioquia, pułkownika Javier Morales Cárdenas, do zabójstwa kapłana doszło 3 października bieżącego roku o 10.50.

Dwaj przestępcy podjechali na skuterze do kapłana, który wysiadał z taksówki. „Napastnicy, grożąc księdzu bronią, domagali się od niego portfela z pieniędzmi. Kiedy kapłan odmówił mordercy oddali kilkanaście strzałów, co było przyczyną zgonu” – powiedział komendant Morales w wywiadzie dla agencji informacyjnej fides.org. Policja aresztowała obu zabójców kapłana w mieście La Ceja. 

Ksiądz Abelardo Antonio Muñoz Sánchez sprawował posługę duszpasterską w diecezji Giradota przez 10 lat, a w parafii Cisneros, znajdującej się w dekanacie Antioquia, był kapłanem przez cztery miesiące. „Diecezja Girardota zaprasza wszystkich wierzących do modlitwy o pokój pojednanie wśród nas. Prosimy naszego Pana, aby dał księdzu Abelardo Antonio Muñoz Sánchez wieczne odpoczywanie. Niech Jezus Chrystus Zmartwychwstały doda nam sił” – czytamy w oświadczeniu diecezji Giradota przesłanym do fides.org, które podpisał Guillermo Orozco Montoya, biskup wyżej wymienionej diecezji. Pogrzeb zamordowanego kapłana odbył się 4 października bieżącego roku. 

Zaledwie miesiąc po wizycie papieża Franciszka w tym kraju 27 lipca bieżącego roku doszło do zabójstwa księdza Diomera Eliver Chavarría Pérez w wiosce Puerto Valdivia. Ksiądz Diomer miał 31 lat i zginął w dniu swoich urodzin. 

Tłumaczenie: Marcin Rak 

Źródło: http://www.fides.org/en/news/63006#.Wdagp8ZpGM8 

Fot. courageouspriest.com

Oceń ten artykuł


źródło: Marcin Rak

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.