Co najmniej 11 osób zginęło po tym, jak napastnicy uzbrojeni w broń palną zaczęli strzelać do wiernych, którzy zebrali się na Mszę św. w niedzielę 6 sierpnia bieżącego roku. 

 – W pewnym momencie ktoś wszedł do kościoła i zaczął strzelać – powiedział ks. Jude Onwuaso, kapłan pracujący w parafii pw. św. Filipa w południowo-wschodniej Nigerii. W wyniku strzelaniny 18 osób zostało ciężko rannych. 

 – Najpierw napastnicy oddali pierwszą salwę z broni automatycznej, a potem drugą. Wydaje mi się, że podczas drugiego ostrzału zabijali ludzi. Kiedy napastnicy uciekli, widziałem moich parafian, którzy wykrwawiali się na śmierć z powodu ran, jakie odnieśli podczas strzelaniny – dodał ks. Onwuaso.  

Fot. AFP PHOTO/REINNIER KAZE

 Do tej pory żadna grupa terrorystyczna nie przyznała się do ataku. Obecne władze uważają, że za tym zamachem stoi islamska organizacja Boko Haram, która w ciągu ostatniej dekady przeprowadziła liczne ataki na chrześcijan i spaliła setki kościołów w całym kraju. 

 – To jest świętokradztwo i niedopuszczalne, aby niewinni ludzie ginęli w kościołach – powiedział miejscowy polityk w wywiadzie dla prasy. 

 Tłumaczenie: Marcin Rak 

Źródło:http://www1.cbn.com/cbnnews/world/2017/august/11-christians-massacred-in-nigerian-church 

Oceń ten artykuł


źródło: Marcin Rak

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.