Jeszcze niedawno był gruzińskim atletą we walce wschodniej. Swoją młodość spędził na Ukrainie i tam również mieszkając w Kijowie nawrócił się. Dzisiaj wykonuje metafizyczne pieśni na cześć Boga.

Ojciec Seraphim Bit-Haribi został znany, gdy przed papieżem Franciszkiem zaśpiewał „Ojcze Nasz” w języku jakiego na co dzień używał Jezus. Niedawno jednak, na festiwalu Ars Sacra został poproszony o zaśpiewanie kilku utworów. Na samym początku jednak sam o. Seraphim mówi, że będzie śpiewał tę pieśń w intencji chrześcijan prześladowanych i zabitych za swoją wiarę. Niesamowite nagranie, posłuchajcie sami.

Ojciec Serafim śpiewa dla prześladowanych chrześcijan
5.6 (93.33%) 5 ocen.Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

  Komentarzy:: 4

  • Maciej Kulczycki


   Nieprawda. Śpiewa też po gruzińsku. Nawet, jak ktoś nie potrafi rozpoznać tego języka, to przecież on sam powiedział, w jakim języku będzie śpiewał. Prowadząca stwierdziła też, że jego matka była Gruzinką, czyż nie?


   • Bit-Charibi to nie jest gruzińskie nazwisko. Informacja o języku aramejskim miała charakter edukacyjny, nie każdy wie.

    • Maciej Kulczycki


     Przecież nie twierdzę, że to gruzińskie nazwisko. A od kiedy to pół-Gruzin musi mieć gruzińskie nazwisko (po matce)? Moja informacja o języku gruzińskim też ma „charakter edukacyjny, nie każdy wie” 🙂