Nadeem James, chrześcijanin pochodzący z Lahore w Pakistanie, został skazany na śmierć za znieważenie proroka Mahometa na mobilnej aplikacji WhatsApp. 14 września bieżącego roku sąd w Lahore wydał wyżej wymieniony wyrok na chrześcijanina, bazując na oskarżeniach Yasira Bashira.

Z powodów bezpieczeństwa wyrok odczytano w więzieniu. Jednak niektórzy imamowie grozili chrześcijaninowi śmiercią i obiecywali, że zapłacą znaczną sumę pieniędzy jemu i jej rodzinie za przyznanie się do znieważenia islamu. Anjum Wakeel, adwokat chrześcijanina, powiedział, że będzie składał apelację do Sądu Najwyższego z nadzieją, że prawda wyjdzie na jaw. Otóż Nadeen James został niesłusznie oskarżony przez swojego przyjaciela, który był zazdrosny o to, że chrześcijanin utrzymywał relację z muzułmańską dziewczyną. 

Sprawa chrześcijanina rozpoczęła się w lipcu 2016 r. Wtedy chrześcijanin został oskarżony o wysłanie bluźnierczego wiersza znieważającego proroka Mahometa przez aplikację mobilną WhatsApp. James musiał uciekać z obawy przed zabójstwem na tle religijnym. W tym samym czasie gazeta „Pakistan Christian Post” doniosła, że chrześcijanin sam oddał się w ręce wymiaru sprawiedliwości. Jednak policjanci aresztowali pana Jamesa i znęcali się przy tym nad dwiema jego siostrami. 

W Pakistanie bluźnierstwo przeciwko islamowi jest karane śmiercią i to dzieli społeczeństwo. Nawet błahe podejrzenie może spowodować gwałtowną reakcję obrońców Koranu. Przykładem może być sprawa zlinczowania Mashala Khana, studenta Mardan Uniwersity, który padł ofiarą brutalnego pobicia w akademiku za plotkę dotyczącą jego komentarzy promujących wiarę Ahmadiyah na Facebooku, która przez wyznawców islamu jest uważana za herezję. Co ciekawe, śledztwo prowadzone przez Sąd Najwyższy w tym kraju wykazało, że 23-letni student nie znieważył proroka Mahometa. Pomiędzy 1987 a 2015 r. skazano co najmniej 62 osoby za „rzekome bluźnierstwo”, włączając w to gubernatora stanu Pendżab Salmana Taseera, którego zamordowano za krytykę „czarnego prawa” o bluźnierstwie i obronę Asii Bibi oczekującej na proces za rzekome bluźnierstwo. Jej i Nadeemowi Jamesowi grozi śmierć za bluźnierstwo, którego żadne z nich się nie dopuściło. 

Tłumaczenie: Marcin Rak 

Źródło:http://www.asianews.it/news-en/Lahore,-Christian-condemned-to-death-for-‚blasphemy-on-Whatsapp’-41798.html 

Pakistan: chrześcijanin skazany na śmierć za bluźnierstwo na WhatsApp 
3 (50%) 1 ocen.


Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

  Komentarzy:: 2


  1. Prawdziwe, brutalne oblicze islamu…


  2. Ktoś tutaj niedawno pisał o Miłosierdziu jakim jest Islam…?