W roku 2016 co sześć minut chrześcijan umierał z powodu swej wiary – podaje mający swoją siedzibę w USA Ośrodek Badań Chrześcijaństwa w Świecie (Center for Study of Global Christianity). Są oni najbardziej prześladowaną grupą religijną w świecie.

Według tych danych w roku 2016 na całym świecie zamordowano około 90 tys. chrześcijan, co oznacza, że co sześć minut chrześcijan umierał z powodu swej wiary. Z tego 63 tys. chrześcijan zginęło w konfliktach plemiennych w Afryce. Większość z atakowanych nie broniła się. Również w Iraku, Syrii czy Pakistanie statystyki są wysokie.

27 tys. osób straciło życie w atakach terrorystycznych, akcjach likwidacji wiosek chrześcijańskich oraz prześladowaniach ze strony władz. Wśród nich wymienia się chrześcijan mieszkających w komunistycznej Korei Północnej. Według danych amerykańskiego ośrodka 500 milionów chrześcijan nie może swobodnie wyznawać swej wiary.

Raportów na temat wolności religii pojawia się coraz więcej. Jednym z nich jest ten zeszłoroczny autorstwa Parlamentu Europejskiego czy aktualny „Światowy Indeks Prześladowań 2016” Organizacji Open Doors, która zajmuje się tą kwestią od 1993r. Wynika z nich m.in., że z 2 mln chrześcijan w Syrii zostało mniej niż 600 tys., a ogółem aż 100 mln chrześcijan na całym świecie jest prześladowanych. Szczególnymi ogniskami, gdzie sytuacja jest krytyczna są 53 kraje.

Oceń ten artykuł


źródło: KAI

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.