Już 15 lipca w pierwszej chrześcijańskiej klubo – restauracji w Warszawie „Docelowo” odbędzie się spotkanie z Mike Bruszewskim – dziennikarzem i podróżnikiem, który w trakcie ofensywy na Mosul był w irackim Kurdystanie i na Równinie Niniwy. Opowie on o losie chrześcijańskich i jazydzkich uchodźców wewnętrznych w Iraku, ofiarach ISIS a także operacji mosulskiej.

Podczas spotkania będzie obecny przedstawiciel organizacji katolickiej Pomoc Kościołowi w Potrzebie u którego będzie można nabyć specjalne Raporty dot. chrześcijan. Nabywając taki raport wspomaga się jednocześnie prześladowanych chrześcijan – ofiara zostanie przeznaczona na Komitet Odbudowy Niniwy – projekt, który ma na celu odbudowę domów chrześcijańskich rodzin powracających na Równinę Niniwy. Miasta i wsie chrześcijan z Niniwy (północny Irak) zostały zniszczone przez dżihadystów z tzw. Państwa Islamskiego.

Kościoły palono i zamieniano na strzelnice, z kopuł świątyń zrywano krzyże, domy chrześcijan znaczono i plądrowano, nawet zabawki dla dzieci zostały podłączone pod prowizoryczne ładunki wybuchowe by wracające chrześcijańskie rodziny trafiły z powrotem do piekła. Dzisiaj chrześcijańskie rodziny z obozów dla uchodźców wewnętrznych w irackim Kurdystanie chcą wrócić do swoich domów wyzwolonych spod okupacji Daesh ale aby mogli godnie żyć potrzeba odbudować ich domy i podnieść Niniwę ze zgliszcz. Komitet Odbudowy Niniwy nazwano „Planem Marshalla dla chrześcijańskich miast w Iraku”.

Szczegóły dotyczące spotkania można znaleźć tutaj.

Szlakiem chrześcijan w Iraku [ZAPROSZENIE]
5 (83.33%) 2 ocen.


Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.