Zimowe Igrzyska Olimpijskie – Pjongczang 2018 – skoki treningowe

Po trzech dniach przerwy do olimpijskiej rywalizacji wrócili skoczkowie. W środę w Pjongczangu odbyli trzy treningi przed sobotnim konkursem na dużym obiekcie. Do rywalizacji przystąpili również m.in. nasi saneczkarze oraz łyżwiarki. Slalom alpejek i bieg biathlonistów odwołano.

Za skoczkami trzecia seria treningowa. I znów dobre wieści, bo Stoch znów na trzecim miejscu. Fenomenalnie na dużej skoczni wypada norweg Johansson, który znów był poza zasięgiem rywali. Znów dobrze zaprezentował się Kubacki, który skończył ósmy. 12. był Kot, a z formą Huli i Żyły nie było dziś najlepiej. W trzeciej serii zajęli odpowiednio 22. i 36. miejsce. Ciekawostka – dopiero 26. w ostatnim treningu był mistrz olimpijski z normalnej skoczni Andreas Wellinger. Kolejne treningi w czwartek. Czy wszyscy Polacy w nich wystąpią jeszcze nie wiadomo.

Na zdjęciach kolejno Polacy Stefan Hula (1), Piotr Żyła (2), oraz Kamil Stoch (3-7) podczas treningu na dużej skoczni przed indywidualnym konkursem w skokach narciarskich, fot: Grzegorz Momot/PAP


Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.