Koncert rockowy kalifornijskiej grupy Allah-Las w Rotterdamie na zachodzie Holandii odwołano po ostrzeżeniu hiszpańskiej policji o zagrożeniu terrorystycznym – poinformował w środę wieczorem burmistrz Rotterdamu Ahmed Aboutaleb.

Już po odwołaniu imprezy przed salą koncertową znaleziono furgonetkę, w której były butle z gazem. Kierowcę furgonetki z hiszpańską rejestracją zatrzymała policja, która przesłucha podejrzanego – powiedział Aboutaleb podczas konferencji prasowej.

Zastrzegł, że nie jest na razie jasne, czy jest związek między furgonetką a ostrzeżeniem hiszpańskiej policji o zagrożeniu terrorystycznym. Koncert, który miał się odbyć w środę wieczorem w sali Maassilo, odwołano w ostatniej chwili. Sala może pomieścić do tysiąca osób. Koncert miał się zacząć o godz. 20.30.

Wieczorem przed wejściem do sali widać było policjantów w kamizelkach kuloodpornych i funkcjonariuszy oddziałów antyterrorystycznych DSI. Budynek ewakuowano, a dziesiątkom widzów, którzy przyszli na koncert, kazano zawrócić.

Fot. PAP/EPA/ARIE KIEVIT

Oceń ten artykuł


źródło: PAP

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.