„Talent Miłosierdzia” to akcja zbiórki żywności dla osób potrzebujących, którą w środę zainicjowała Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. Żywność można zbierać do specjalnych przygotowanych papierowych toreb, które później zostaną przekazane potrzebującym.

Akcja „Talent Miłosierdzia” jest organizowana przez wrocławską Caritas po raz trzeci. W tym roku włączyli się w nią pracodawcy z Dolnego Śląska. – Ta akcja z jednej strony ma celu pomoc osobom potrzebującym, z drugiej zaś – budowanie więzi między ludźmi. Żywność może być zbierana wraz z przyjaciółmi, kolegami z pracy czy sąsiadami. To wspólne pomaganie tym, którzy tej pomocy potrzebują – powiedział dziś podczas konferencji prasowej metropolita wrocławski abp. Józef Kupny.

Zdjęcie: bp Józef Kupny

Hierarcha dodał, że w poprzednie edycje akcji włączały się samorządy, a w tegoroczną również przedstawicieli świata biznesu. „Spróbujmy odnaleźć w sobie talent miłosierdzia” – powiedział arcybiskup.

Znajdź papierową torbę i wypełnij ją dobrem
Grzegorz Dzik, przewodniczący Rady Zachodniej Izby Gospodarczej-Pracodawcy i Przedsiębiorcy, podkreślił, że toreb wypełnionych żywnością nie trzeba odnosić do kościołów czy palcówek Caritas, ale można je bezpośrednio przekazywać potrzebującym. „Są wśród nas osoby, które potrzebują pomocy; gdy zwrócimy na nie uwagę, rośnie w nas wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka” – powiedział Dzik. Dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskie ks. Dariusz Amrogowicz poinformował, że specjalnie przygotowane na akcję „Talent Miłosierdzia” papierowe torby są już we wszystkich parafiach na Dolnym Śląsku. Osoby, które chcą włączyć się w akcję dostaną je u proboszczów.

Wypełnione żywnością torby można zostawić w parafii lub w siedzicie Caritas. Można też je bezpośrednio wręczyć potrzebującym.

Oceń ten artykuł


źródło: PAP

Tagi

Caritas

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.