Ponad 15 tys. różańców zebranych przez Papieskie Dzieła Misyjne Diecezji Sandomierskiej poświęcił bp Krzysztof Nitkiewicz 9 grudnia w Sandomierzu. Trafią one do placówek misyjnych obsługiwanych przez misjonarzy pochodzących z diecezji sandomierskiej.
 

Zbiórka została ogłoszona w internecie 20 października w czasie tygodnia misyjnego i trwała do 8 grudnia. Na apel organizatorów odpowiedzieli pracownicy Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu, klerycy kilku seminariów duchownych, zgromadzenia zakonne, 110 szkół z całej Polski, 130 parafii i wiele osób indywidualnych.

Jak poinformował ks. Daniel Koryciński, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych Diecezji Sandomierskiej, pomysł zbiórki różańców zrodził się spontanicznie w trakcie rozmowy z ks. Grzegorzem Kasprzyckim pracującym w Papui Nowej Gwinei, który poprosił o przysłanie mu trochę różańców dla jego parafian.

Bp Krzysztof Nitkiewicz święcąc zebrane różańce, podkreślał potrzebę stałego towarzyszenia misjonarzom przez modlitwę, wsparcie materialne oraz przez utrzymywanie z nimi kontaktów.

Wszystkie różance zostały odpowiednio przygotowane i zostaną przesłane do: RPA, Botswany, Ugandy, Papui Nowej Gwinei, Ekwadoru i na Kubę, gdzie pracują misjonarze z diecezji sandomierskiej oraz do Zambii, w której posługiwał pochodzący z diecezji kard. Adam Kozłowiecki SJ.

Oceń ten artykuł


źródło: KAI

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.