Majówkowe grillowanie pewnie ogarnęło już całą Polskę. Dzisiaj mamy jednak piątek. Czy to oznacza, że musimy powstrzymać się od spożywania mięsa? Niekoniecznie. 24 diecezje w Polsce poinformowały o udzieleniu dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na dzień 4 maja 2018 r.

„Wstrzemięźliwość od spożywania mięsa lub innych pokarmów, zgodnie z zarządzeniem Konferencji Episkopatu, należy zachowywać we wszystkie piątki całego roku, chyba że w danym dniu przypada uroczystość. Natomiast wstrzemięźliwość i post obowiązują w środę popielcową oraz w piątek Męki i Śmierci Pana naszego Jezusa Chrystusa” – stanowi Kanon 1251 Kodeksu Prawa Kanonicznego.

Dyspensa została ogłoszona na terenie diecezji: warszawskiej, warszawszko-praskiej, poznańskiej, gnieźnieńskiej, płockiej, gdańskiej, warmińskiej, toruńskiej, wrocławskiej, zielonogórsko-gorzowskiej, kaliskiej, radomskiej, częstochowskiej, kieleckiej, krakowskiej, katowickiej, siedleckiej, białostockiej, włocławskiej, łomżyńskiej, sosnowieckiej, gliwickiej, elbląskiej i przemyskiej.

Sprawdź czy dzisiaj obowiązuje post
4.5 (75%) 2 ocen.


źródło: Redakcja

Tagi

piątek post

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.