W sobotnim konkursie drużynowym lotów narciarskich w Vikersund Polacy spisali się fenomenalnie. Nasi skoczkowie wywalczyli sobie drugie miejsce. Zwyciężyli Norwegowie, trzecie miejsce zajęli Austriacy.

W pierwszej serii sobotnich zawodów dwukrotnie pobito rekord świata. Najpierw Norweg Robert Johansson poleciał na odległość 252 metrów, poprawiając o 50 centymetrów dotychczasowy rekord Andersa Fannemela . Chwilę później Stefan Kraft poleciał na aż 253,5 metra. Pobity został również rekord Polski – Piotrek Żyła doleciał w pierwszej serii do 245,5 metra! Biało-Czerwoni byli na drugim miejscu tracąc tylko punkt do pierwszych Norwegów.

Druga seria to również wielkie emocje. Przez chwilę Polacy objęli nawet prowadzenie, troszkę gorzej wypadł jednak Dawid Kubacki, który skoczył 194,5 metra. Nie był to zły wynik, jednak w tej samej grupie Robert Johansson doleciał do 230 metra. Najdalszy skok Biało-Czerwonych oddał Kamil Stoch – 243,5 metra, Norwegowie byli jednak nie do pokonania, Andreas Stjernen skokiem na 242 metry w ostatniej serii zapewnił im zasłużone zwycięstwo.

Pełne wyniki konkursu:


Jutro o 14 ostatnie zawody w turnieju Raw Air. Kamil Stoch znajduje się na trzecim tracąc 73,5 punkta do pierwszego Andreasa Wellingera. Tuż za Niemcem plasuje się Austriak Stefan Kraft tracąc do lidera 6,3 punkta.

Fot. PAP/EPA/TERJE BENDIKSBY

Oceń ten artykuł


źródło: Redakcja

Tagi

Vikersund

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.