Poczta Polska wprowadzi 11 lutego do obiegu znaczek i kopertę „Światowy Dzień Chorego”. Dziś w Szpitalu Bródnowskim w Warszawie podczas prezentacji orędzia papieża Franciszka na ten dzień odbyła się prapremiera tej emisji filatelistycznej.

Poczta Polska nie po raz pierwszy włącza do swojego planu emisji znaczek poświęcony promowaniu wartości duchowych i społecznych. – Wśród naszych emisji znajduje się wiele pozycji poświęconych promocji zdrowia i wolontariatu, np. Uśmiech Leczy, Transplantologia czy Światowy Dzień Krwiodawcy, dlatego cieszę się, że teraz dołączy do nich znaczek Światowy Dzień Chorego – wyjaśnił Zbigniew Baranowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

To i inne wydawnictwa Poczty Polskiej można nabyć w wyznaczonych placówkach Poczty Polskiej i sklepie internetowym: http://www.filatelistyka.poczta-polska.pl

Chrześcijanie świętują 11 lutego jako Światowy Dzień Chorego od 1992 r., z inicjatywy papieża Jana Pawła II. Data jest nieprzypadkowa, gdy jest to również dzień pierwszego objawienia Maryi w Lourdes. Święto ma przypominać o konieczności zapewnienia chorym lepszej opieki, wartości cierpienia w rozwoju duchowym oraz promować wsparcie duchownych i wolontariuszy w procesie leczenia.

foto. www.poczta-polska.pl

Oceń ten artykuł


Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.