Syryjska armia przejęła w niedzielę Al-Dżafrę na przedmieściach kontrolowanego przez Państwo Islamskie (IS) Dajr-az-Zaur, zaciskając pierścień okrążenia wokół dżihadystów w tym leżącym wschodzie kraju mieście.

Syryjska armia i siły sprzymierzone przejęły dzielnicę Al-Dżafra na obrzeżach Dajr-az-Zaur, na zachodnim brzegu Eufratu – poinformowało cytowane przez Reutera źródło wojskowe.

Dżihadyści z IS „nie mają już wyjścia poza przekroczeniem Eufratu na wschodnią stronę i ucieczką w kierunku pustyni lub (miast) Al-Bukamal i Al-Majadin”, leżących bliżej granicy z Irakiem – ocenił rozmówca agencji.

Jednocześnie Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka podało, że armia i jej sojusznicy, zdobywając nocą Al-Dżafrę, otoczyli Państwo Islamskie w Dajr-az-Zaur.

Wojska reżimu prezydenta Baszara el-Asada rozpoczęły ofensywę w kierunku Dajr az-Zaur 17 sierpnia. Operację wspierają rosyjskie siły powietrzne.

5 września syryjskie siły połączyły z oddziałami, które przez ponad trzy lata otoczone były przez bojowników IS w Dajr az-Zaur, co rozpoczęło bitwę o kontrolę nad całym miastem, która – według Reutera – może potrwać miesiącami.

Oceń ten artykuł


źródło: PAP

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.