Co najmniej 39 osób zginęło w sobotę w samobójczym zamachu z użyciem samochodu pułapki w pobliżu konwoju z ludnością z ewakuowanych miejscowości zamieszkanych przez szyitów w Syrii – podało w sobotę Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie.

Obserwatorium, dysponujące rozbudowaną siatką informatorów w terenie, nie podało dokładnego bilansu zamachu. Przekazało natomiast, że eksplozja nastąpiła na zachód od miasta Aleppo, w miejscu stacjonowania konwoju liczącego w sumie ok. 5 tys. osób.

W piątek Syryjskie Obserwatorium informowało o rozpoczęciu ewakuacji szyickiej ludności z dwóch miejscowości Fua i Kefraja w prowincji Idlib w zamian za opuszczenie przez sunnickich rebeliantów i cywilów miejscowości Madaja i Zabadani na mocy umowy między dwiema walczącymi stronami w Syrii. Fua i Kefraja są od dłuższego czasu oblegane przez syryjskich rebeliantów.

O zamachu przeprowadzonym przez samobójcę, bez precyzowania bilansu ofiar, poinformowały także media rządowe w Damaszku. Liczba rannych pozostaje nieznana.

fot. EPA/MOHAMMED BADRA

Oceń ten artykuł


źródło: PAP

Tagi

Syria zamach

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.