Czy Bóg może nie wybaczyć jakiegoś grzechu? Nie ma takiej możliwości! Boże miłosierdzie nie ma granic. Przeszkodzić może Mu tylko jedna rzecz. O grzechu przeciwko Duchowi Świętemu mówi o. Adam Szustak OP.

 

Tego grzechu Bóg nie może wybaczyć [WIDEO]
5.36 (89.39%) 121 ocen.


źródło: bez sloganu

Tagi

grzech

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

  Komentarzy:: 4

 1. Krzysztof Terczyński


  „Grzeszyć z nadzieją Bożego Miłosierdzia” Czy 99% chrześcijan nie popełnia czasami tego grzechu? Tylko pytam

  • Artur Wysocki


   to zależne jest od stopnia wiary, nie każdy wierzy tak samo, bo wiara jest dana jako łaska czyli coś niezależnego od nas, Bóg obdarza Wiarą albo sprawia że jej niema, a Wiara okazuje się poprzez uczynki, myśli, słowa. Jako słabi ludzie jesteśmy skłonni do grzechu ale to że kolejny raz grzeszymy choć tego nie chcemy nie jest grzeszeniem z nadzieją na Boże Miłosierdzie byłoby tak wtedy kiedy uwierzylibyśmy czyli otrzymalibyśmy Łaskę Wiary [narodzilibyśmy się powtórnie] i wtedy choć wiedzielibyśmy że coś jest złe i moglibyśmy tego nie robić, robilibyśmy to, tylko trzeba pamiętać że przy uzależnieniach może tak być że jest już Łaska Wiary, ale nałóg tak okiełznał fizyczność człowieka że trzeba np. specjalisty i dopiero po czasie taki człowiek może wybierać samodzielnie.

   • Krzysztof Terczyński


    ale dla mnie kompletnie niezrozumiały jest dualizm „chcemy – nie chcemy” w pewnych sytuacjach jest jasne, że ktoś mówi „nie chcę pić” ale pije, jest jednak wiele sytuacji, w których trudno powiedzieć czy ktoś chce czy nie chce, tzn jego super-ego nie chce ale ego chce, mówić językiem Freuda.

    • Artur Wysocki


     no właśnie ego mówi chce a super-ego czyli duch mówi że to jest złe, jednak jak to św. Paweł mówi w swoich Listach że ciało jest jak oścień, czyli coś co uwiera nieustannie przeszkadza i tak długo panuje nad człowiekiem jak długo człowiek nie stanie się człowiekiem duchowym czyli jego duch będzie panować nad ciałem a nie odwrotnie, a to uzyskuje się przez asceze choć bez Łaski Wiary żadna asceza nie pomoże.