Wiele wskazuje na to, że przyszły prezydent USA Donald Trump będzie pierwszym lokatorem Białego Domu od ponad 100 lat, który nie będzie miał żadnego domowego zwierzątka – pisze w niedzielę brytyjski „Daily Mail” w wydaniu internetowym („MailOnline”).

Jeśli Trump nie sprawi sobie kota czy psa, to będzie pierwszym prezydentem od czasów Andrew Jacksona (rządził w latach 1829–1837), który nie będzie mieć w Białym Domu żadnego czworonoga – konstatuje brytyjski dziennik.

Prezydent Harry Truman zasłynął powiedzeniem: „Jeśli chcesz mieć przyjaciela w Waszyngtonie, kup sobie psa”.

Barack Obama sprawił swojej rodzinie dwa portugalskie psy wodne: Bo i Sunny. Terrier szkocki prezydenta George’a W. Busha Barney miał swoją własną stronę internetową i biegał po Białym Domu z kamerą przymocowaną do obroży i nazywaną „Barneycam”. Z czasem Bush junior dokupił Barneyowi towarzyszkę, którą nazwano Miss Beazley. Ulubieńcem prezydenta Billa Clintona był czekoladowy labrador Buddy.

Jak przypomina „MailOnline”, psy tak bardzo „poprawiają i łagodzą” wizerunek prezydentów, że często ich głównym zajęciem jest pozowanie ze swym panem do zdjęć.

Oceń ten artykuł


źródło: PAP

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.