Dzisiaj prezydent Andrzej Duda oraz pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda przywitali na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego parę książęcą Cambridge Williama i Kate.

Spotkanie to pierwszy punkt trzydniowej wizyty pary książęcej w Polsce – pierwszej w Europie Środkowo-Wschodniej i pierwszej poza krajami Wspólnoty Narodów, w której biorą udział ich dzieci, książę George i księżniczka Charlotta. Księżna Kate ubrana jest w biały kostium i cieliste szpilki, William jest w ciemnym garniturze. Polska pierwsza dama jest w długiej sukni w kolorze pudrowego różu.

Fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Na trasie przejazdu z lotniska i przed Pałacem Prezydenckim, brytyjskich gości witali warszawiacy. Planowany jest spacer obu par po ogrodach Pałacu Prezydenckiego, a o godz. 14.15 śniadanie wydane przez prezydenta RP i małżonkę z okazji wizyty pary książęcej. Para prezydencka pożegna parę Książęcą o godz. 15.15. Następnie zaplanowano spacer po Krakowskim Przedmieściu – William i Kate przejdą od Pałacu Prezydenckiego pod pomnik Adama Mickiewicza.

Fot. PAP/Marcin Kmieciński

Obie pary książęca i prezydencka udadzą się potem do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie spotkają się z weteranami. Para książęca weźmie też udział w spotkaniu z młodymi przedsiębiorcami w wieżowcu Warsaw Spire. Wieczorem odbędzie się przyjęcie w Łazienkach Królewskich, na którym książę William wygłosi przemówienie. Drugi dzień wizyty William i Kate spędzą w Gdańsku. Wizyta pary książęcej zakończy się w środę prywatnym spotkaniem w Belwederze z parą prezydencką. Następnie Kate i William udadzą się do Berlina. 

Fot. PAP/Jacek Turczyk

[zobacz także: czym jest miejsce, które odwiedzi para książęca?]

Warszawa: para książęca już wylądowała w Polsce
6 (100%) 1 ocen.


źródło: PAP

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.