Papież Franciszek modli się za ofiary zamachu terrorystycznego w Hiszpanii. Rzecznik prasowy Stolicy Apostolskiej oświadczył, iż „Ojciec Święty z wielkim zaniepokojeniem przyjął wiadomość o tym, co się tam słało”.

„Papież modli się za ofiary tego zamachu i pragnie zapewnić o swej bliskości cały naród hiszpański, a w szczególności rannych oraz rodziny ofiar” – powiedział dyr. Greg Burke.

Papież Franciszek ponadto potępił zamach terrorystyczny w Barcelonie i nazwał go „nieludzkim czynem” oraz „ślepą przemocą”. Telegram kondolencyjny do metropolity stolicy Katalonii wystosował w imieniu papieża watykański sekretarz stanu kardynał Pietro Parolin. W depeszy do arcybiskupa Barcelony kardynała Juana Jose Omella y Omella sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej napisał w piątek, że na wiadomość o „okrutnym ataku terrorystycznym, jaki zasiał śmierć i ból na Las Ramblas w Barcelonie papież Franciszek pragnie złożyć najgłębsze kondolencje z powodu ofiar, które straciły życie w tym tak nieludzkim czynie i modli się za ich wieczny odpoczynek”.

Papież „w tej chwili smutku i bólu chce wyrazić swą bliskość z licznymi rannymi, z ich rodzinami i z całym społeczeństwem katalońskim oraz hiszpańskim”- głosi telegram.

„Ojciec Święty jeszcze raz potępia ślepą przemoc, która jest najcięższą obrazą dla Stwórcy i wznosi modlitwy do Najwyższego, by pomógł kontynuować z determinacją pracę na rzecz pokoju i zgody na świecie” – podkreślił kardynał Parolin. Zapewnił o papieskim błogosławieństwie dla rodzin ofiar i narodu Hiszpanii.

W czwartkowym zamachu terrorystycznym w Barcelonie śmierć poniosło co najmniej 13 osób a ponad 100 zostało rannych. 

Oceń ten artykuł


źródło: KAI

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.