W najbliższy czwartek, 8 czerwca Ojciec Święty przyjmie na audiencji Radę Stałą Konferencji Episkopatu Wenezueli – rzecznik Stolicy Apostolskiej, Greg Burke.

Dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej zaznaczył, że o to spotkanie poprosili biskupi Wenezueli, którzy pragną rozmawiać o aktualnej sytuacji w swej ojczyźnie.

W kraju tym nasilają się protesty, których uczestnicy domagają się ustąpienie prezydenta Maduro. Są one krwawo tłumione przez wojska rządowe. Panuje powszechne ubóstwo, istnieje problem głodu. Drugim problemem jest powszechny brak leków. Pod tym względem sytuacja jest tragiczna. Tymczasem Maduro dąży do zmiany konstytucji, aby pozbawić znaczenia parlament, w którym opozycja ma zdecydowaną większość. Biskupi Wenezueli w styczniu 2017 określili ekipę Maduro „totalitarnym systemem politycznym”, który dąży do narzucenia krajowi „socjalizmu XXI wieku”. A wszystko to pomimo „całkowitej porażki” „jaką socjalizm poniósł w każdym kraju, w którym został wprowadzony”.

Wiele obserwatorów oczekuje od Papieża Franciszka jednoznacznego potępienia lewicowego, populistycznego reżimu Maduro, który terroryzuje mieszkańców katolickiej Wenezueli.

fot. EPA/FABIO FRUSTACI

Oceń ten artykuł


źródło: KAI

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.