– Zawieszenie prac parlamentu jest ciągle w mocy. To wszystko stwarza sytuację dyktatury – ostrzegł arcybiskup Caracas, odnosząc się do kryzysu politycznego w Wenezueli.

Kard. Jorge Urosa Savino wskazał również na opłakany stan, w jakim od ponad roku znajduje się gospodarka jego ojczyzny. Oświadczenie hierarchy opublikowano niedługo po apelu Papieża Franciszka o znalezienie rozwiązania zawirowań politycznych bez przemocy, zarówno w tym kraju, jak i w Paragwaju. Ojciec Święty wyraził swoją bliskość względem dwóch latynoamerykańskich narodów przed niedzielną modlitwą Anioł Pański.

Prezydent Wenezueli Nicolás Maduro przy współudziale Sądu Najwyższego zablokował prace Zgromadzenia Narodowego, w którym po ostatnich wyborach przeważała opozycja. Miejscowi biskupi postanowili wystąpić przeciw podobnym działaniom. „Jeśli chce się oskarżyć parlament, to naród powinien dokonywać decyzji, ale obecnie prawdziwe potrzeby ludności stanowią braki żywności i lekarstw” – wskazał ordynariusz Meridy, kard. Baltazar Porras.

Oceń ten artykuł


źródło: KAI

Tagi

Wenezuela

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.