W wyniku mediacji Watykanu władze Wenezueli podjęły rozmowy z opozycją. Jak poinformowała agencja AVN, prezydent Nicolas Maduro przybył w niedzielę do jednego z muzeów w Caracas, by spotkać się tam z liderami opozycyjnej Koalicji na rzecz Jedności Demokratycznej (MUD).

Przy stole negocjacyjnym zajęli miejsce także wysłannicy Watykanu i Unii Narodów Południowoamerykańskich (UNASUR).

Opozycja domaga się od władz uwolnienia więźniów politycznych i wznowienia procesu referendalnego w sprawie odwołania prezydenta Maduro.

Krajowa Rada Wyborcza Wenezueli zawiesiła bezterminowo kolejną fazę przygotowań do referendum w sprawie odwołania Nicolasa Maduro z urzędu w związku z nieprawidłowościami w fazie pierwszej. Po tej decyzji w całym kraju doszło do gwałtownych protestów.

Kontrolowane przez opozycję Zgromadzenie Narodowe zadeklarowało, że blokując proces referendalny rząd dokonał zamachu stanu.

Wenezuelska opozycja oskarża Maduro o prowadzenie nierozważnej i wyniszczającej kraj polityki gospodarczej, która wywołała szalejącą inflację i niedobory żywności oraz innych podstawowych artykułów. Według ośrodka sondażowego Datanalisis zmiany rządu chce 80 proc. Wenezuelczyków.

Stolica Apostolska podjęła się mediacji, by doprowadzić do rozwiązania kryzysu politycznego w Wenezueli.

Galeria (7 zdjęć)
Oceń ten artykuł


Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.