Prawie 10 tys. razy interweniowali strażacy od czwartku w związku z silnym wiatrem – poinformował w piątek rano rzecznik PSP st. bryg. Paweł Frątczak. Jak dodał, rannych zostało 39 osób, w tym ośmiu strażaków. Dwie osoby nie żyją. 

Podczas wichury w Ośnie Lubuskim w czwartek z dachu jednego z budynków spadł 67-letni mężczyzna – poinformowała w czwartek wieczorem słubicka policja. Większość interwencji strażaków dotyczyła usuwania powalonych drzew. Najwięcej pracy strażacy mają w województwach: wielkopolskim (2,3 tys. interwencji), dolnośląskie (1,6 tys.), lubuskim (1,2 tys.).

Fot. PAP/Aleksander Koźmiński

„Od wczoraj do dzisiejszego poranka w całym kraju pracuje ponad 41 tys. strażaków PSP i OSP wyposażonych w ponad 9,2 tys. pojazdów. Uszkodzonych zostało 891 budynków, w tym 460 mieszkalnych” – powiedział Frątczak.

Z informacji przekazanych przez rzecznika PSP wynika, że najwięcej poszkodowanych jest w województwach: dolnośląskim – 13, wielkopolskim – 12, lubuskim i łódzkim – po pięć oraz śląskim – trzy. W nocy prądu nie miało ok. 714 tys. odbiorców. O godzinie 8 odbędzie się wideokonferencja szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka z wojewodami i komendantami wojewódzkimi PSP. Tematem będzie sytuacja w województwach po przejściu wichur.

Fot. PAP/Aleksander Koźmiński

Oceń ten artykuł


źródło: PAP

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.