Polska ambasada we Włoszech odradza wyjazdy na tereny w środkowej części kraju, dotknięte niedawnym trzęsieniem ziemi. W wydanym w środę komunikacie placówka RP zwróciła uwagę na trwającą aktywność sejsmiczną na tym obszarze.

Po niedzielnym trzęsieniu ziemi o magnitudzie 6,5 – najsilniejszym we Włoszech od 36 lat – w rozpowszechnionej nocie podkreślono: „Z uwagi na nieustającą aktywność sejsmiczną, znaczne zniszczenia materialne oraz prowadzoną akcję ratunkową Wydział Konsularny Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Rzymie odradza wyjazdy na obszary środkowych Włoch”.

Ambasada przypomniała, że tereny najbardziej dotknięte zniszczeniami to pogranicze regionów Umbria, Lacjum, Marche i Abruzja, a w szczególności okolice miejscowości Amatrice, Accumoli, Nursja, Arquata del Tronto, Montemonaco, Visso, Ussita, Castelsantangelo sul Nera i Preci. „W razie wystąpienia wstrząsów wtórnych zaleca się bezwzględne stosowanie się do zaleceń służb ratunkowych i porządkowych” – dodano w komunikacie.

Mowa w nim jest też o tym, że w Rzymie i innych najważniejszych ośrodkach turystycznych nie występują utrudnienia w podróżowaniu.

foto. PAP/EPA/MATTEO CROCCHIONI

Oceń ten artykuł


źródło: PAP

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.