Zakopane, 28.01.2018. Polak Stefan Hula podczas serii próbnej przed zawodami Pucharu Œwiata w skokach narciarskich w Zakopanem, 28 bm. (gj) PAP/Grzegorz Momot

Życiowy sukces Stefana Huli w Zakopanem

W dzisiejszym konkursie indywidualnym w Zakopanem nasz młody reprezentant, Stefan Hula zajął 4 miejsce. Od podium dzieliło go 0,3 punkta. Zwyciężył po raz pierwszy w karierze Słowak Anze Semenic.

Stefan Hula zrobił nam wszystkim ogromny apetyt na zwycięstwo zajmując po pierwszej serii konkursu indywidualnego w Zakopanem pierwsze miejsce. Ostatecznie jednak wylądował na miejscu czwartym, wygrał zaś młody Słowak Anze Semenic. Na podium stanęli jeszcze Niemiec Andreas Wellinger i rodak zwycięzcy Peter Prevc.

Kamil Stoch po skoku w niezwykle trudnych warunkach na 108,5 metra w pierwszej serii zajął 38 miejsce i w ogóle nie brał udziału w serii finałowej. Stracił tym samym prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.