W wieku 90 lat zmarł w sobotę Chuck Berry, słynny amerykański muzyk, legenda rock and rolla. O śmierci artysty poinformowała policja w amerykańskim stanie Missouri.

Muzyk zmarł w swej rezydencji w pobliżu St. Louis w stanie Missouri.

Fot. PAP/EPA/TANNEN MAURY

„Ze smutkiem potwierdzamy, że Charles Edward Anderson Berry, lepiej znany jako legendarny muzyk Chuck Berry, nie żyje” – podała policja. Poinformowała także, że nieprzytomnego Berry’ego znaleziono w sobotę wczesnym popołudniem czasu lokalnego. Próba reanimacji nie powiodła się. Na miejscu stwierdzono zgon artysty.

Chuck Berry urodził się 18 października 1926 roku w St. Louis. Był uznawany za jednego z pionierów rock and rolla, znakomitego kompozytora, wokalistę i najlepszego gitarzystę swych czasów. Był twórcą takich przebojów jak „Roll Over Beethoven”, „School Day”, „Rock and Roll Music”, „Sweet Little Sixteen” i „Johnny B. Good”.

Jego twórczość miała ogromny wpływ innych artystów, m.in. Boba Dylana oraz zespoły „The Beatles” i „Rolling Stones”. „Chuck Berry był najlepszym muzykiem rockowym w historii” – napisał na Twitterze Bruce Springsteen, słynny amerykański gitarzysta, piosenkarz i kompozytor rockowy.

Za swój dorobek artystyczny Berry został uhonorowany prestiżową nagrodą muzyczną Grammy. W 2017 roku miał się ukazać jego nowy album, pierwszy od czterech dekad. 

Fot. PAP/EPA/WALTER BIERI

Nie żyje Chuck Berry, legenda rock and rolla
6 (100%) 1 ocen.


źródło: PAP

Udostepnij

FacebookTwitterGoogle+

Wspomóż nas Przyjaciele misji

«
»

Wasze komentarze

Skomentuj jako pierwszy.